Bu yazımızda sizlere en popüler İnstagram araçları konusunda bahsedeceğiz.Instagram dünyaca ünlü sosyal medya uygulamasıdır. En fazla kullanıcı kitlesine sahip olan sosyal medyadır. Ayrıca sosyal medya kullanıcıları bu uygulamadan oldukça memnundur.

Facebook tarafından alındıktan sonra farklı araçlar aracılığıyla uygulama içerisinde çeşitli özgürlükler sunulmaya başlanmıştır. Üçüncü parti yazılımların oluşturduğu Instagram araçlarıyla uygulamanın içeriğindeki bazı veriler görülmektedir.

Son dönemlerde bu Instagram araçları profesyonel amaçlarla kullanılmaktadır. Profesyonel amaçlar denilince ilk akla gelen hesaplar elektronik ticaret ya da diğer dijital satış hesaplarıdır.

Bu hesaplar Instagram uygulamasındaki satışları, veri analizleri, kullanıcı bildirimleri veya müşteri etkileşimleri takip etmek zorundadır. Bu işlemleri ise güvenilir olan Instagram araçlarıyla yapmaktadırlar.

Play Store üzerinden veya App Store üzerinden indirilebilen Instagram araçları günümüzde oldukça popüler durumdadır. Instagram araçları kullanıcı kitlesine birçok açıdan önemli istatistikler sunmaktadır.

Kullanıcılar satış yapmak için belirlenen istatistiklerin yanında kişisel hesapları veya profilleri içinde Instagram araçlarını kullanabilmektedir. Instagram araçları kişisel hesaplarda profillerin yönetilmesi veya veri toplanmasına olanak sağlamaktadır.

Instagram araçları sayesinde kullanıcılar takipçi sayılarını, etkileşim sayıları incelemektedir. Ayrıca dönemsel takipçilerde artışı veya azalışları görebilmektedirler. Kısacası birçok verinin ve analizlerin Instagram araçları üzerinden basit bir şekilde yapılması mümkündür.

 Instagram Araçları Nedir?

Instagram araçları yukarıda bahsedildiği gibi üçüncü parti yazılımlardır. Bu yazılımlar Instagram üzerinden analizler yapılması ve veri toplaması gibi durumlara izin vermektedir.

Instagram araçlarını hem kişisel hesapları olan kişiler hem de kurumsal hesaplara sahip kişiler kullanabilmektedir. Instagram araçları kullanıcılarına büyük avantajlar sağlamaktadır.

 Instagram Araçları Ne İçin Kullanılır?

 1. Takipçi analizlerini yapmaktadır.
 2. Etkileşim analizlerini yapmaktadır.
 3. Beğenilerin ve yorumların analizlerini yapmaktadır.
 4. Video etkileşimlerinin analizleri yapmaktadır.
 5. Hikaye etkileşim verilerini hazırlamaktadır.
 6. Keşfetteki verileri incelemektedir.

Instagram araçları kişisel hesaplara ait verilere erişim sağlamaktadır. Ayrıca kurumsal olarak işletilmekte olan hesaplarında verilerine erişim sağlamaktadır. Instagram araçları sayesinde hesaplamalar yapılmaktadır.

Hesap sahibi bu veriler sayesinde ticari faaliyetlerine yön vermektedir. Instagram araçları uygulamada hem satış yapan hem de kişisel hesaplarını kullanan kişiler için oldukça önemlidir. Ayrıca E-Ticaret hesapları içinde kritik işlevlere sahiptir.

Instagram araçları genellikle ticaret hesaplarında karar alma aşamasını etkilemektedir. Karar alma noktasında ticaretin nasıl sürdürüleceği ve başarı gerekli olanlar konularına karar verilmektedir.

Sağlıklı kararların alınabilmesi için ise toplanan bilgilerin ve bu bilgilerin analizlerinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bu sebeple Instagram araçları, dijital ortamlarda elektronik ticaret yapmak isteyen kişiler için oldukça önemlidir.

Instagram araçları sosyal medya entegrasyonu açısından verilerin toplanmasını sağlamaktadır. Instagram araçları verileri toplama ve hazırlama konusunda oldukça hızlıdır.

Instagram araçları verileri toplamada çok yüksek noktalarda katkılar sağlamaktadır. Kısacası elektronik ticaret yapan herkes karar aşamasında Instagram araçlarına ihtiyaç duymaktadır.

 Instagram Araçları Ne İşe Yarar?

 1. Instagram araçları istatistik çıkarmakta ve oluşturmaktadır.
 2. Instagram araçların analizler yapmaktadır. Bu analizlere göre hesaplamalar yapmaktadır.
 3. Instagram fotoğraflarını yedekleyebilmektedir.
 4. Yakın çevredeki diğer Instagram kullanıcılarına erişim sağlamaktadır.
 5. Kullanıcılarının kimlerin takibe aldığını ya da takipten çıkardığını göstermektedir.
 6. Instagram uygulamasındaki videoları indirebilme özelliği sağlamaktadır.
 7. Instagram uygulamasında vitrin ya da mağaza oluşturabilmeyi sağlamaktadır.

Instagram araçları daha pek çok işleve sahiptir. Kişiler doğrudan veya dolaylı olarak bu araçlara ihtiyaç duymaktadırlar. Instagram araçları görüldüğü gibi oldukça farklı ve çok çeşide ve işlevlere sahiptir.

Önemli olan ise bu Instagram araçlarının güvenli olmasıdır. Çünkü bazı Instagram araçları hem güvenlik hem de işlevsellik olarak diğerlerinden daha etkili olmaktadır.

Kişiler bu sebeple en popüler olan Instagram araçlarını tercih etmektedir. Bu sayede güvenirlik ve işlevsellik konularında endişe ve kaygı yaşamamaktadırlar.

 En Popüler Instagram Araçları Hangileridir?

Bilindiği gibi Instagram araçları son zamanlarda oldukça popüler durumdadırlar. Bu durumda ön olana çıkan en önemli konu ise kişilerin sosyal medya hesaplarının güvenliğidir. Bu güvenliğin çok iyi bir şekilde tesis edilmesi gerekmektedir.

Bu güvenlik tesis edilemezse sosyal medya hesapları zarar görebilmektedir. Ayrıca güvenlikten kaynaklı Instagram uygulamasına erişim sorunları da yaşanabilmektedir.

Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için güvenli olan Instagram araçları tercih edilmelidir. Bilinmeyen üçüncü parti yazılımların yerine tanınan, tercih edilen ve popüler olan profesyonel Instagram araçları kullanılmalıdır.

Kişiler güvenlik durumlarından şüphe ettikleri Instagram araçlarını kullanmamalıdır. Başka kullanıcılar tarafından kullanılan tavsiye edilen popüler olan Instagram araçları her zaman daha güvenlidir.

 En Popüler 5 Instagram Aracı

En popüler Instagram araçlarını belirlerken en önemli etken güvenilirlik olmuştur. Aşağıda belirtilen Instagram araçları diğer Instagram araçlarına göre çok daha verimli analizler yapmaktadır. En popüler beş Instagram araçları şu şekildedir.

 1- Iconosquare Instagram Aracı

Instagram araçlarından analiz yapanların içerisinde oldukça popüler olanıdır.

Iconosquare Instagram aracıyla takipçi sayıları, beğeni oranları, paylaşımların zamanları, etkileşimlerin oranları, gelen beğenilerin ortalamaları hesaplanmaktadır.

Bunların yanı sıra paylaşım zamanlarında en verimli olan saatler hesaplanmaktadır. Birçok farklı türde analizler yapılmaktadır. Iconosquare aracı bütün analizleri içerisinde hazırlamaktadır. İstenilen zamanda kullanıcıya sunmaktadır.

Instagram uygulamasındaki gönderilerin zamanlaması çok önemlidir. Paylaşım zamanının doğru ve düzenli yapılması gerekmektedir. Bu sayede kullanıcılara erişim kolay olacaktır. Ayrıca daha fazla kitle edinilecektir.

Bunların yanında etkileşimlerde artacaktır. Iconosquare Instagram aracı sadece bu işlevleri sayesinde bile çok daha fazla tercih edilmektedir. Çünkü Instagram kullanıcıları için son derece önemli bir araç olmaktadır.

 2- Simply Measured Instagram Aracı

Simply Measured Instagram aracının kitlesi genellikle E-Ticaret yapanlardır. Simply Measured, Instagram uygulaması için detaylı veri analizleri yapmaktadır. Simply Measured kullanıcılarına genelde takip analizi işlemlerini sunmaktadır.

Bilindiği gibi elektronik ticaret ortamlarında sağlıklı rekabet analizleri oldukça önemlidir. Sağlıklı rekabet analizi yapmak da önemli bir noktadır.

Sektörde hareket noktalarının nereler olacağı ve arz-taleplerde dengenin nasıl kurulacağı konularında veriler belirlenmelidir. Bunların yanı sıra kullanıcılarının rakiplerinin satışlarını yapış şekilleri konusunu da incelemektedir.

Bu sayede birçok konuda fikir sağlamaktadır. Ayrıca kişilere gelecekte alması gereken kararlarda sağladığı verilerle önemli katkılar sunmaktadır.

 3- Social Bakers Instagram Aracı

Social Bakers günümüzde popüler olan Instagram araçlarından bir tanesidir. Social Bakers kullanıcılarının rakiplerinin sosyal medya hesaplarını incelemektedir. Rakiplerin stratejilerini öğrenmekte ve anlamlandırmaktadır.

Bu açıdan kullanıcılarına önemli veri bilgileri sağlamaktadır. Ayrıca Social Bakers reklamlar yapmak ve ürünleri pazarlama için yapılan etkileşimlerin analizlerini yapmaktadır. Bu sebeplerde oldukça fazla kitleye sahiptir. Çok tercih edilmektedir.

 4- Union Metrics Instagram Aracı

Union Metrics Instagram aracı hesapların son 1 aylık süreçte yaptıkları yayınlar ve etkileşimleri derlemektedir. Bu yayın ve etkileşimlerin detaylı biçimde analizlerini yapmaktadır.

Son zamanlardaki en popüler araçlardandır. Bu sebeple oldukça dikkat çekmektedir. Ayrıca hem kişisel hesaplar hem de kurumsal hesaplar tarafından kullanılabilmektedir. Union Metrics Instagram aracı tamamen ücretsizdir.

 5- Followers Pro+ Instagram Aracı

Followers Pro+ uygulaması kişisel hesaplar için oluşturulmuştur. Followers Pro+ kullanıcılarının hesabını takip eden sayısını, hesabı kimlerin takip etmediklerini kullanıcılara sunmaktadır.

Ayrıca hesabın etkileşim oranlarını ve yapılan paylaşımların ön planda olanları gibi konularda analizlerini de kullanıcılara sunmaktadır. Bu nedenle komplike yapıya sahiptir. Birçok işlevi bulunmaktadır.