TikTok Kurucusu ByteDance Kimdir sorusunun cevabını sizlere detaylı bir şekilde vereceğiz. Tiktok Bytedance’ın kurucusu kimdir? Uygulamalar popülerleştikçe ve ilgi gördükçe bu sorun daha da yaygınlaşıyor. Özellikle bazı siyasi ve siyasi çatışmalar bu uygulamanın uluslararası alanda tartışılmaya başlamasından sonra, bu uygulamanın kim tarafından ve ne zaman gerçekleştiği merak ediliyor. Uygulamanın kısa sürede yüksek başarı elde ettiğini ve günümüzde en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri haline geldiğini belirtmekte fayda var. TikTok Kurucusu ByteDance Kimdir ?

Tiktok’un kurucusu ByteDance, küresel yatırımları olan tanınmış bir şirkettir. Aynı zamanda bulunduğu ülkede teknoloji ve makine öğrenimi teknolojisi işiyle uğraşan şirket, Tik Tok uygulaması sayesinde küresel çapta tanınırlık kazandı. Elbette dünya çapında birçok destekçisi olan bu şirket giderek güçlendi ve bir teknoloji devi haline geldi.

Tik Tok, dünya çapında büyük ilgi gören ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan popüler bir video paylaşım uygulamasıdır. Uygulamaya yönelik artan talebe rağmen uygulamayı kimin üretip geliştirdiği ve hangi ülkeye ait olduğu hakkında detaylı bilgi merak edilen bir soru haline geldi.

Tik Tok Hangi Ülkede Kuruldu?

Tiktok Çin’de kuruldu. Uygulama başlangıçta Çinli kullanıcılara sunuldu ve bir video paylaşım platformu olarak dünyanın diğer bölgelerinde büyük ilgi gördü. ByteDance’in Çin pazarında ürettiği uygulamanın kısa sürede şirketin değerini iki katına çıkardığı iyi bilinse de, uygulamadan elde edilen gelirin benzer araştırma ve teknolojik faaliyetler için kullanılması bekleniyor. akıllı telefon üretimi.

TikTok Ne Zaman Kuruldu?

TikTok uygulaması Eylül 2016’da piyasaya sürüldü. Kurulduğu günden bu yana dünya çapında yüksek bir ilgi ile gelişmiştir. Uygulama üzerinden canlı yayın yapılabilmekte olup, asıl amacı video paylaşımıdır. 150 farklı ülkede/bölgede kullanılan uygulama, kısa sürede 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip oldu ve günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Uygulamanın ilk olarak Endonezya’da ilgi gördüğü anlaşılıyor.

Uygulamanın ilk adı Çin’de iyi bilinen Tiktok olsa da Endonezya’dan büyük ilgi gören dünya pazarına yayılmadan önce 2017 yılında adı değiştirildi. Bu kapsamda Tik Tok’un şu anki adı uygulamanın resmi adı olarak tanımlanmış ve uygulama bu adla dünya pazarına girmiştir.

TikTok Kim tarafından Kuruldu?

Tiktok, Eylül 2016’da ByteDance tarafından kuruldu. Asya kıtasında ilk kez Çin dışında yaygınlaşmasına rağmen Ekim 2017’de dünya pazarına sunulan uygulama, Endonezya’da en popüler uygulamalardan biri haline geldi ve kısa sürede gençler arasında popülerlik kazandı. ilgilendi ve takdir etti.

Tiktok’Un ana şirketi ByteDance, 9 Kasım 2017’de Musical.cl ile 1 milyar ABD Doları karşılığında birleşerek küresel pazara girdi. Bu birleşme başarılı başvurular için bir dönüm noktasıdır.Musical.Cl üyelerine başvuran tüm Amerikan gençleri Tik Tok başvuru sahipleri ile birleşmiştir.Bu iki platform tek çatı altında toplanmıştır.

Tiktok Bytedance’ın kurucusu kimdir? Tiktok’un kurucusu kimdir? Bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Tiktok Bytedance’ın kurucusu kimdir? Tiktok hakkında daha fazla bilgiyi makalemiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.