Bugün sizlerle Tiktok Hesabım Askıya Alındı Hatası Ve Çözümü konusunu inceleyeceğiz. Tiktok hesabımın askıya alınması ne anlama geliyor? TikTok’un birçok kuralı var. Bunlara uzun süre dikkat etmezseniz ve tam tersi davranışlarda bulunursanız hesap kapatılacaktır. Bu nedenle birçok kişi Google’da Tiktok hesabımın askıya alındığını sormak için arama yaptı-Tiktok askıya alma çözümü.

TikTok, Android ve IOS cihazları için en çok indirilen mobil uygulamalardan biridir. Dolayısıyla çok sosyal ve interaktif bir ağ var. Bu ağ ile sorun yaşamamak, insanlar arasında sivil ilişkiler kurmak ve mağduriyet yaşamamak için birçok kural vardır.

Bunlara uyulmaması durumunda farklı ceza sistemleri olacaktır. Bunlardan biri TikTok hesaplarının askıya alınması. Peki TikTok’un askıya alınmasının çözümü nedir? Hesabınız askıya alındıysa veya kapatıldıysa bu makaleyi sizin için hazırladık.

TikTok Hesabı Neden Askıya Alınır?

Tiktok hesabı neden askıya alındı? Hesabınız askıya alındıysa, nedenini tam olarak bilmenin bir yolu yoktur. Bu sitenin birçok kuralı olduğundan, herhangi birini ihlal etmiş olabilirsiniz.

TikTok hesabının askıya alınma sebepleri;

  1. Aile, etnik ve dil değerlerini ihlal eden davranışlar sergilemek.
  2. Başkalarının resimlerini izinleri olmadan paylaşın.
  3. Daha önce uyarıldığınızı yapmaya devam edin.
  4. Hesabınız sahte görünüyorsa.
  5. Hesabınızda herhangi bir şüpheli etkinlik veya işlem varsa.
  6. Diğer TikTok kullanıcıları rahatsızlık duyuyorsa.
  7. Gönderiniz toplumsal huzuru bozacak nitelikteyse.
  8. Paylaştığınız video şiddet unsurları içeriyorsa.
  9. Paylaştığınız videoda pornografik unsurlar varsa.

Tiktok hesabım askıya alındı ​​diyorsanız işte bazı sebepler. Bunlardan biri size uygun değilse, ona ait olmayan birçok neden olduğunu bilmelisiniz.

TikTok hesabım askıya alınırsa nedeni size e-posta ile bildirilecektir. Bu nedenle kontrol ederek detayları anlayabilirsiniz. Mesajın gelmesi uzun sürebileceğinden 1-2 gün beklemeniz gerekebilir.

Henüz sonucu almadıysanız TikTok’a hesabın neden kapatıldığını sorabilir ve bu konuda bilgilendirilmediğinizi bildirebilirsiniz. Peki, askıya alınmış bir hesabı geri yüklemek için TikTok ne yapabilir?

TikTok Hesap Engellenmesi Çözümleri Nelerdir?

TikTok hesap engelleme çözümleri nelerdir? Hesabınıza giriş yapamıyorsanız ve Tiktok hesabımın kalıcı olarak engellendiğini söylüyorsanız aşağıdaki noktaları takip etmenizi öneririm:

TikTok hesabınızı doğrulayın. Hesabınız şüpheden dolayı kapatılmışsa bir çözüm bulunabilir. Daha önce kullanmadığınız bir cep telefonu veya bilgisayar aracılığıyla TikTok hesabınıza giriş yapın. İtiraz formunu doldurun ve Tiktok’a iletin. Başka bir TikTok hesabı açtıktan sonra lütfen TikTok ile iletişime geçerek önceki hesabınızın kapatıldığını ve çözüm aradığınızı açıklayın.

Bahsettiğimiz gibi TikTok’un birçok kuralı var. Bunlar arasında, bazı ihlallerin ölçeği oldukça büyüktür. Bunlardan birini zaten tamamladıysanız ve bir Tiktok hesap yasağı aldıysanız, yeni hesabınız büyük olasılıkla kapatılacaktır.

Tiktok Hesabım Askıya Alındı Hatası Ve Çözümü

Tiktok hesabım askıya alındı, nasıl çözebilirim? Tiktok hesabınız askıya alındıysa ve benim hesabım da askıya alındıysa bunu nasıl çözebilirim? Tek çözümünüz platformla iletişime geçmek. sana öneririm:

Hesabınızın kapanmasına neden olan sorunu bilmiyorsanız TikTok’a güzel bir şekilde anlatmalısınız. Hesabınız saldırıya uğradıysa ve bunun sonucunda TikTok hesabınız bloke olduysa kanıt göstermelisiniz. Dışarıdan farklı müdahaleler olduğunu düşünüyorsanız, delil de esastır.

TikTok’un askıya alma çözümü aynen bu şekilde, eklenti yöntemi yok. Engellenen veya silinen hesapları yalnızca TikTok geri yükleyebilir. Bu nedenle, diğer talep sahiplerine güvenmemeniz önerilir. Tiktok hesabım askıya alındı ​​hatasının çözümü için sitemizi ziyaret ediniz.