Tik-tok denilen uygulama iOS ve Android sürümü olan bir sosyal paylaşım servisi olarak bilinir. Ama genç nesil için Tik-tok ile fotoğraf, video, müzik, bulunduğunuz yer ya da aklınıza gelebilecek her şeyi kısa video olarak paylaşabildiğiniz bir sosyal mecra olarak tarif edilebilir.

 TikTok Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı telefonlarınıza indirdikten sonra kayıt işlemini tamamlamanız gerekmektedir. Eğer bilgileri girmekte uğraşmak istemiyorsanız mail, telefon numarası gibi bilgilerle de kayıt yapabilirsiniz. Sonra video çekip atabilmek için video çekme simgesine dokunulur ve ve istenilen kısa video çekilir. İsteğe bağlı videoya müzik eklemesi de yapılmaktadır.

 TikTok Nasıl Popüler Oldu?

Günümüzün teknolojisiyle kişilerin vakitlerinin çoğunu sosyal medya dedikleri mecralarda geçirmesi sebebi ile bazı kişiler bunu fırsata çevirmiş ve hem eğlenceli hemde kazanç sağlamıştır. Gerçek hayat dediğimiz yerde dışlanan insanların bu mecralarda kendini göstermesi ve beğenilmesi ilgilerini çekmiş sürekli kullanım ile popülerlik sağlamışlardır. Sosyal medyanın yargılamaz tavrı verdiği özgürlük ilgi odağı olmasına sebep olmuştur. Kendine yer edinememiş kişiler bu araçları kullanarak bir çok kitleye ulaşmayı amaçlamış ve ünlü olmayı kısa süreli de olsa başarmışlardır.

Siz de Tiktok videolarınızın keşfete çıkmasını ve hesabınızı büyütmek istiyorsanız mutlaka Tiktok Takipçi Paketleri sayfamıza göz atın.