Bu yazımızda Tiktok Banka Hesabı Nasıl Açılır konusundan bahsedeceğiz. Son zamanlarda büyük çıkış yakalayan Tiktok, gün geçtikçe diğer uygulamaların arasında ilk sıraya yükselmiştir. Büyük, küçük yaş fark etmeksizin birçok kullanıcı bu uygulamada video çekmeye başlamıştır. Bu kadar popülerlik kazanan Tiktok uygulaması, belirli bir takipçi sayısından sonra takipçilerine para kazandırmaya başlamıştır.

Tiktok hesapları üzerinden para kazanmaya başlamak için, en az 1000 takipçiye ulaşmak gerekmektedir. Aksi takdirde bu uygulama üzerinden para kazanmak mümkün olmayacaktır. Video çekerek para kazanmanın yanında, Tiktok hesapları üzerinden açılan canlı yayınlar sayesinde de para kazanılmaktadır.

Tiktok üzerinden açılan canlı yayınlara, kullanıcıların gönderdiği hediyeler sayesinde belirli miktar para tanımlanmaktadır. Fakat bu hediyeler de belirli bir miktara ulaşıldıktan paraya dönüşmekte ve banka hesaplarından çekilmektedir. Tiktok üzerinde canlı yayın yapma hakkı da 1000 takipçiye erişen kullanıcılara verilmektedir.

TikTok Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Arama motorlarında üst sıralarda yer alan Tiktok Banka Hesabı Nasıl Açılır sorularının cevabına insansepeti.com sitemizdeki bu yazımızda ulaşabilirsiniz;

Tiktok üzerinde fenomen olan, belirli bir takipçiye ulaşan kullanıcılar kazandıkları parayı nasıl çekeceklerini merak etmektedirler. Tiktok hesabı üzerinden para çekilebilmesi için öncelikle banka ya da kredi kartı sahibi olmak gerekmektedir. Aksi takdirde kazanılan parayı çekmek ve hesaba tanımlanmasını sağlamak mümkün olmamaktadır.

TikTok Banka Hesabı Nasıl Eklenir?

Uygulama kullanıcısı, kendine ait banka ya da kredi kartı hesabı açtıktan sonra para çekme işlemini gerçekleştirebilmektedir. Kullanıcının böyle bir hesabı varsa, bu hesabı Tiktok bilgilerim kısmına eklemesi gerekir.

Bu işlemi yapmak için gereken adımlar şu şekildedir;

 1. Ayarlar kısmına girilir.
 2. Bu kısımda ekrana ”Para çekme yöntemi ekle” seçeneği gelmektedir.
 3. Bu seçeneğin altında ise ”Banka hesabını bağla” kutucuğu gözükmektedir. ,
 4. Bu kısma tıkladıktan sonra hesap bilgilerini eklemek mümkün olacaktır.
 5. Bu işlemi gerçekleştirmek için telefona gelen 4 haneli onaylama kodunu girmek gerekmektedir.
 6. Verilen onay kodunun doğru girilmesinin ardından banka hesabının aktifleştirilmesi için bölüm ekrana gelecektir

TİkTok’ta Para Çekmek İçin Gereken Bilgiler Nelerdir?

 • E-posta hesap adresi
 • Uygulama ve hak sahibinin adı-soyadı
 • Hak sahibinin adres bilgileri
 • IBAN numarası
 • BIC/SHIFT (Bu kod, sahip olduğunuz banka kodudur. Buna ait bilgilere internet bankacılığından ulaşmak mümkündür)

Tüm bu bilgilerin girilmesinin ardından, eklenmesini istediğiniz banka bilgileri Tiktok hesabına eklenmiş olacaktır.

TikTok’tan Para Çekme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Para çekme eylemi için öncelikle Tiktok hesabına giriş yapılmalıdır. Giriş yapıldıktan sonra ”Ayarlar” bölümüne gelinir ve bu bölümdeki ”Bakiye” kısmına tıklanır. Bu bölümde ”Canlı Yayın Hediyeleri” çıkması gerekmektedir. Bu kısımda yer alan parayı çekebilmek için gerekli olan bakiye miktarı 30 dolar olmalıdır. Bakiyenin bulunduğu bölümün altında ”Parayı Çek” seçeneği yer alacaktır. Buraya basılması durumunda para çekme işlemi onaylanmaktadır. Tiktok, para çekme işleminize onay verdikten sonra bu para 12 ya da 15 gün aralığında hesaba yatmaktadır. Paranın hesaba yatırılmasının ardından ilgili banka ATM’lerinden bu para çekilebilmektedir.

TikTok Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Tiktok hesapları üzerinde para kazanmak isteyen kullanıcıların öncelikle takipçi sayılarını yükseltmeleri gerekmektedir. Takipçi sayısını yükseltmek isteyen kullanıcılar viral ya da ilgi çekici videolar çekerek dikkat çekmeyi denemektedir.

Belirli takipçi kazandıktan sonra kullanıcılar;

 • Sponsor bulabilir.
 • E-ticaret yaparak kazanç sağlayabilir.
 • Canlı yayın yapabilir.

Bu doğrultuda Tİktok, kullanıcılarına para kazanmaları doğrultusunda birkaç seçenek sunmaktadır. Bunlardan ilki, uygulama kullanıcılarının aktifliğine göre verilen puanlardır. Hesaplar üzerinden uygulamada canlı yayın açıldığında, para cüzdanına hediye jetonlar birikmektedir. Fakat bu jetonlar da, değerleri en az 20 dolar olduğu zaman nakit para olarak çekilebilmektedir.

 TikTok Üzerinden Kazanılan Para Nasıl Görüntülenir?

Uygulama üzerinden canlı yayın açıldıktan sonra kullanıcıya belirli hediyeler gönderilmektedir. Bu sayede biriken paralar, uygulamanın ”Cüzdan” bölümünde yer almaktadır. İzleyicilerin kullanıcıya yaptığı bağış ve hediyeler toplu şekilde bu kısımda gözükmektedir.

Uygulamayı açıldıktan sonra profile girilir.

Profil kısmında, sağ köşede yer alan üç nokta seçeneğine tıklanır

Bu işlem sonrasında ekrana gelen cüzdan seçeneğinde, hesaba tanımlı olan hediye ve jetonlar toplu olarak görülebilmektedir.

TikTok Hediye Fiyatları

Asa: Gönderen kişi 17tl vermekte, Alan kişi 7tl almaktadır.

Para yağmuru: Gönderen kişi 105tl vermekte, Alan kişi 65tl almaktadır.

Gül: Gönderen kişi 25 kuruş vermekte, Alan kişi 10 kuruş almaktadır.

Yat: Gönderen kişi 850tl vermekte, Alan kişi 350tl almaktadır.