Bu yazımızda sizlere Tiktok Beğeni Geçmiş Görüntüleme Ve Silme İşlemleri Nasıl Yapılır konusundan bahsedeceğiz.Tiktok son zamanlarda en sık kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. Kısa süreli videolar paylaşılan ve farklı edit yöntemleri ile birbirinden özgün ve eğlenceli içerikler üretilmesini sağlayan Tiktok tüm dünyada yankı uyandırmaya devam etmektedir. Tiktok birçok farklı özellik barındırdığından bazı kişiler kullanmakta zorlanabilmektedir. Fakat Tiktok ara yüz olarak kullanımı basit ve kompleks değildir.

Tiktok Uygulamasında En Çok Merak Edilen Konular

Tiktok uygulaması şu an ülkemizde ve dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Durum böyle olunca platform her geçen gün güncellenmekte ve yeni özellikler kazanmaktadır. Bu durum kullanıcıların akıllarında da bazı sorular oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu sorulardan birisi de Tiktok Beğeni  Geçmiş Görüntüleme Ve Silme İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Tiktok uygulamasında en çok merak edilen konuların başında beğeni geçmişinin silinmesi gelmektedir. Tiktok uygulamasında beğendiğiniz bir videoyu daha sonra tekrar izleyebilme imkanına sahip olursunuz. Ancak Tiktok için beğeni işleminin handikapı beğenilerinizin görünür olmasıdır. Takipçileriniz videolarınızın ne kadar beğenildiğini ya da beğendiğiniz herhangi bir videoyu görebilmektedir. Tiktok beğendiğiniz videoları yalnızca kendinizin görebileceği bir kişiselleştirme imkanı kullanıcılarına sunmaktadır. Böylece tiktok görünürlüğünüzü filtrelendirmiş olursunuz. Her ne kadar kişiselleştirme yapabilme imkanı olsa da kimi kullanıcılar bazı beğendikleri videoları silmek isteyebilir. Beğenilen videoyu silmek için de birkaç yöntem bulunmaktadır.

Tiktok Uygulamasında Beğenilen Videolar Nasıl Silinebilir?

Tiktok uygulamasında beğendiğiniz videolarınızın görünmesinin amacı beğendiğiniz videolara erişiminizi kolaylıkla sağlayarak tekrar izleyebilmektir. Ancak beğendiğiniz videoları artık görmek istemiyor olabilir ve silmek isteyebilirsiniz.

Beğendiğiniz videolar Tiktok tarafından algılanıp sizlere benzer videolar sunmaktadır. Bu sebep ile tiktok uygulaması için beğenileriniz uygulamayı kullanma ve keşfet akışınıza doğrudan etki etmektedir. Bu sebep ile beğenilerinizi revize etmeniz ve artık çok da ilginizi çekmeyen videoları silmeniz Tiktoku daha aktif ve sizler için daha eğlenceli hale getirmenizi sağlayacaktır.

Tiktok beğenilen videoyu silme işlemi için kolaylıkla birkaç adımda yapılabilmektedir. Beğenilen videoyu silme işlemini telefonlarınızdan ya da bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlem aşağıda belirtildiği gibi yapılmaktadır.

Tiktok uygulamasını açarak hesap bilgilerinizi girmelisiniz.

Tiktok arayüzünüzün ekrana geldiğinde sağ alt bölgede yer alan profil kısmına giriş yapmalısınız.

Profilinizi görüntüledikten sonra fotoğraf kısmının hemen altında bulunan kalp butonuna tıklamalısınız. Kalp butonu sizin beğendiğiniz ya da başka bir deyiş ile favorilediğiniz videoları göstermektedir.

Beğendiğiniz videolarda kalp ikonu kırmızı renkte görünmektedir. Beğendiğiniz ve kırmızı gözüken ikona tekrar tıkladığınızda kalp ikonu renksiz ve içi boş hale gelecektir. Böylece beğendiğiniz videoyu kaldırmış olursunuz.

Kalp ikonunu renksiz hale getirdiyseniz ve halen videoyu favorilerinizde görüyorsanız ekranınızı yenileyebilir ya da hesabınıza tekrar giriş çıkış sağlayabilirsiniz. Probleminiz düzelecektir.

Tiktok Uygulamasında Geçmişi Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Tiktok uygulamasında arama butonundan kişileri, hesaplar, etiket ya da gönderileri aratabilirsiniz. İçeriğe ulaşsanız da tekrar görüntüleme ya da aratmanıza yardımcı olabilmek adına Tiktok uygulaması arama geçmişine yazıklarınızı kaydetmektedir. Ancak siz arttıklarınızı butona tıkladığınızda görmek istemiyorsanız geçmişi temizleme işlemi yapmalısınız.

Tiktok da arama geçmişini silmek istiyorsanız önbellek temizleme işlemi yapmalısınız. Ancak önbelleği silme işleminde hesap bilgilerinizin veya videolarınızın silineceğini düşünmek yanlış olacaktır. Önbellek silme işlemi sonrasında yalnızca arattığınız hesap ya da etiketler silinecektir. Bu işlem aşağıdaki gibi gerçekleşmektedir.

Tiktok uygulamasını bilgisayar ya da mobil telefonunuzdan açmalısınız.

Hesap bilgilerinizi girerek profil butonuna tıklamalısınız.

Profil kısmında nokta şeklinde belirlenen ayarlar butonuna tıklamalısınız.

Ayarlar kısmına giriş yaptığınızda önbelleği temizle butonuna basarak Tiktok geçmişinizi silebilirsiniz.

Tiktok geçmişinizi yukarıda belirtilen işlemleri yapmanız halinde silemiyorsanız bu durumun birkaç sebebi vardır. Sorun mobil telefonunuz veya bilgisayarınızın depolama alanlarının yetersizliğinden kaynaklanıyor olabilir. Tiktok uygulamasının son hali güncellememiş olabilir ya da mobil telefonunuzdaki uygulamaları telefonunuz kaldırmıyor olabilir. Birkaç uygulama silerek ya da güncelleme işlemlerinizi tamamlayarak sorunuzu giderebilirsiniz.

Tiktok Uygulaması Hakkında Doğru Bilgilere Nasıl Ulaşılır?

Tiktok uygulaması artık ülkemizde ve dünyada para kazanılabilen sosyal ağların genişlemesi ile eğlenceli vakit geçirilebilen bir platformdur. Sık sık kullanıcılarda uygulamayı keşfetmek ve ayrıntılarını öğrenmek için tiktok resmi web adresine tıklayabilir ve insansepeti.com internet sitesine giriş yapabilirsiniz.

Tiktok videoları, beğenileri, efektleri ve editleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede uygulamanızı daha aktif kullanabilir ve sosyal ağlarınızı genişletmek için yapmanız gereken işlemleri öğrenebilirsiniz.