Bu yazımızda sizlere Tiktok Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır sorusunu cevaplayacağız. Akıllı telefonlar için geliştirilen mobil uygulamalar hayatımızı kolaylaştırmakta ve birçok ihtiyacımızı karşılamaktadır. Yükleme işlemi sırasında standart ayarlar ve bildirim işlevleriyle birlikte gelir. Ancak, bazı durumlarda çok sayıda bildirim can sıkıcı olabilir. Bu nedenle çoğu insan bu özelliklerin nasıl açılıp kapatılacağını öğrenmek ister.

Aynı şey TikTok bildirimleri için de geçerli. Bu platformda popüler bir hesap iseniz, her gün onlarca mesaj alabilirsiniz. Telefon her çaldığında cihaza erişmek ve kontrol etmek çok can sıkıcı olduğundan, bunları kapatmak istenebilir. TikTok anlık bildirim sistemi kullandığı için telefonunuza ulaşır ulaşmaz size bir mesaj gönderecektir.

Peki TikTok bildirim ayarları hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir? Bu yazımızda platformun nasıl daha aktif kullanılacağına dair özgün bilgiler hazırladık.

TikTok Bildirim Kapatma Nasıl Olur?

Tiktok Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır sorusunun cevabından daha çok Tiktok. bildirim kapatma nasıl olur sorusu da aratılıyor.Daha sessiz bir telefon istiyorsanız, TikTok bildirim sesini kapatma kesinlikle denemeniz gereken bir seçenek. Ancak burada bazı küçük detaylar olduğu için kullanıcıların kafası da karışabilir. Bazı kullanıcılar da bildirimi kapatsalar bile geri geleceğini belirtebilirler.

TikTok bildirimlerini açmak veya kapatmak istiyorsanız öncelikle mobil uygulamaya girmelisiniz. Ardından, hesabınıza giriş yapmak için ekranın sağ alt köşesindeki profil simgesine tıklayın. Ardından ekranın sağ üst köşesinde üç çizgili bir simge bulun ve üzerine tıklayın.

Burada açılan menüden push bildiriminin görüntülendiği alana gidin ve ekranı kontrol edin. Çünkü burada üç farklı seçenek göreceksiniz.

  1. Yeni Takipçiler
  2. Videoda Yeni Beğeniler
  3. Videoda Yeni Yorumlar

Diğer platformlarla karşılaştırıldığında, TikTok’ta bildirimleri kapatmak farklıdır. Çünkü burada tüm haberler kapalı değil, farklı eylemler pasif hale geliyor. Popüler bir kişiyseniz, her gün yeni takipçiler TikTok hesabınızı ziyaret ettiği için telefonunuz gün içinde yüzlerce bildirim alabilir.

Bundan kaçınmak istiyorsanız, yeni takipçinin yanındaki işareti devre dışı bırakmanız yeterlidir. Bildirimlerden birini veya tümünü silerek TikTok’ta bildirim almayı kapatabilirsiniz.

TikTok Anlık Bildirim

Douyin push bildirimi nedir? Sosyal medya platformları ve mobil uygulamalar, hesap değişikliklerini kişilere bildirecektir. Burada her platformun hızı farklı olsa da TikTok neredeyse birkaç saniye içinde bildirim gönderebiliyor.

Bu nedenle, hesabınızın yeni üyelerini kontrol etmek veya gönderilerinizi beğenen ve yorum yapan kişileri takip etmek istiyorsanız, TikTok anlık bildirimlerini açmanız size yardımcı olacaktır.

Tiktok Anlık Bildirim Açma

TikTok push bildirimleri nasıl etkinleştirilir? Yapmanız gereken ilk şey aşağıdaki adımları takip etmektir.

  1. Mobil uygulamaya erişin.
  2. Hesabınızın profil bölümünü ziyaret edin.
  3. Üst ekrandaki üç satırlı düğmeye tıklayın ve Anında Bildirim’i seçin.
  4. Yeni yorumlar, yeni video beğenileri ve yeni takipçi seçenekleri gördüğünüz videoları etkinleştirin.

Geçmişte bildirimleri kapattıysanız ancak daha sonra tekrar açmak istiyorsanız, TikTok’un anlık bildirimleri bu şekilde açılır. Dolayısıyla kapalı ile kapalı arasında bir fark yoktur. Bu nedenle, hesabınızdaki tüm değişiklikleri bir kerede görüntüleyebilirsiniz.

TikTok’ta Neden Bildirim Gelmiyor?

TikTok’un neden bildirim almadığını öğrenmek istiyorsanız yanlış bildirimi buradan kapatmış olabilirsiniz. Bu nedenle yukarıda bahsettiğimiz bildirim ekranına girerseniz gerekli kontrolleri sağlayabilirsiniz. Bildiriminizi etkinleştirmediyseniz veya devre dışı bırakmadıysanız ve ardından unuttuysanız, hemen düzeltebilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise telefon ayarlarından TikTok bildirimlerini kapatmak. TikTok’un anında şikayet bildirimi alıyorsanız, aktif hale getirmek için telefonunuzun cihaz bölümüne gitmeniz gerekiyor.