Tiktok Canlı Yayın Açmak İçin Kaç Takipçi Gerekli sorusunun cevabını sizler için araştırdık.TikTok’ta yeniyseniz, platforma canlı yayına geçmeden önce biraz daha beklemeniz gerekir. İşte bu arada bilmeniz gerekenler. TikTok’un avantajlarından biri, içerik oluşturucuların canlı akışlı videolar da dahil olmak üzere içerik eklemesinin ne kadar hızlı ve kolay olduğudur. Ancak, popüler video paylaşım hizmetini kullanan herkes otomatik olarak “yayına girmeye” uygun değildir ve bu özellikle yeni içerik oluşturucular için geçerlidir. Şimdi TikTok üzerinden canlı yayın yapmayı düşünenler için, bilmeniz gerekenler burada. TikTok, video içeriğini tüketmek isteyen birçok kişi için popüler bir seçenektir ve bu da onu içerik oluşturmak isteyenler için eşit derecede popüler bir seçenek haline getirir.

 TikTok Live Başlarken

Bekleneceği gibi, TikTok uygulamada kolayca erişilebilen seçenekle canlı yayına geçişi mümkün olduğunca kolaylaştırıyor. Yayını başlatmak için alttaki + işaretine ve ardından canlı düğmesine dokunun. Referans olarak, canlı düğmesini bulma dahil olmak üzere, canlı yayına geçmeye çalışırken herhangi bir sorun yaşıyorsanız, hesabın platformun canlı yayın kriterlerini henüz karşılamama ihtimali yüksektir. Örnek olarak, canlı düğmesi bunu yapmaz 1.000’den az takipçisi olan hesaplar için uygulamada hiç görünmeyin.

TikTok, canlı yayın yapmayı diğer platformlardan daha zorlaştırsa da bu muhtemelen iyi bir şeydir. 1.000 takipçi gereksinimi çok yüksek, ancak TikTok geçmişte içeriği nasıl yönettiği konusunda çok fazla baskı altına girdi. Bahsetmiyorum bile, genel olarak daha genç bir demografiye sapma eğilimi gösteriyor. TikTok, daha yüksek yaş ve takipçi kısıtlamaları koyarak, bir kullanıcının canlı olduğu anda platforma aşırı derecede aşina olduğundan emin oluyor.

 Canlı Yayına Başlamak İçin Nasıl Takipçi Kazanılır?

Öncelikle, en son trendleri belirlemeniz ve çoğunluğa atlamanız gerekir.

Ne sıklıkla gönderi paylaştığınıza dikkat edin; TikTok’ta aktif olmamak, birkaç gönderiniz ne kadar nitelikli olsa da takipçi sayınızı düşürebilir.

Diğer sosyal medya platformlarında da aktif olun. Yalnızca TikTok’ta olmak, diğer platformlarda büyük fırsatları kaçıracağınız anlamına gelir. Bu nedenle farklı sosyal medya ortamlarında da üretken olun.

Teknik gidin. Alakalı arama sorgularında görünmek ve en kalabalık zamanlarda yayınlamak için hashtagleri kullanın.

TikTok reklamlarını kullanın. Son olarak, biraz destek almak istiyorsanız TikTok reklamlarını kullanabilirsiniz.

 TikTok Canlı Videonuz için Bir Konu Seçin

Hedefinizi belirledikten sonra, sonraki adım bir konu seçmektir. 10-15 dakika boyunca her gün (veya hangi aralık sizin için uygunsa) konuşabileceğiniz konuların bir listesini beyin fırtınası yapın.

Örneğin, danışmanlık hizmetleri satmak istiyorsanız ve hedef kitleniz yeni girişimcilerse, çoğu girişimcinin uğraşması gereken sorunların bir listesini not alın. Bu listeden, TikTok Live üzerinden konuşmak için her gün bir konu seçin. Soru-Cevap bölümünde, izleyiciyi hizmetinize satabilirsiniz (bunu bir dakika içinde daha ayrıntılı olarak tartışacağız). Cilt bakımı gibi fiziksel bir ürün pazarlıyorsanız, ilgili konuların bir listesini yapın – güneşin cildiniz üzerindeki zararlı etkileri, neden makyajınızda uyumamalısınız ve ne tür bir nemlendirici kullanmanız gerektiği. Bahsedilecek potansiyel konuların bir listesine sahip olduğunuzda, TikTok Canlı içerik takviminizde her güne bir konu atayın . İzleyicileri nereye yönlendirmek istediğinizi net olun. İster açılış sayfanız, ister biyografinizdeki bağlantı, fiziksel ürününüz veya sosyal medya hesaplarınız olsun.

 TikTok Canlı Yayınınızı Yapılandırın

Hedefinizi belirledikten ve elinizde bir konu olduğunda, TikTok Canlı yayınınızı nasıl yapılandıracağınız aşağıda açıklanmıştır. Ele alacağınız konu hakkında konuşun. Hazırladığınız ajandaya dahil ettiğiniz bazı önemli noktaları paylaşın. İzleyicilere canlı yayının sonunda soru sorma şansları olacağını söyleyin. Soru-Cevap bölümü için bir zaman belirlediğinizde, konuşurken yorumları okumak zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca, izleyicilere tüm yayın boyunca takılmaları için bir neden veriyorsunuz.

Hiçbir şey işbirliğinde olduğu kadar verimli bir şekilde geniş bir izleyici kitlesi çekemez. İyice organize edilirse, daha fazla ziyaretçinin profilinize gelmesini ve içeriğine bakmasını sağlayabilir. Üstelik, izleyici analizinize dikkat ederseniz, işbirlikleri takipçi sayısını büyük ölçüde artırabilir.

Bu amaçla, hem izleyicileriniz hem de görüşülen kişinin takipçileri için ilginç olacak canlı akışı yapın. Trendler, moda, filmler, yemek vb. gibi izleyicileriniz için ortak olan konuyu açın.

 Harekete Geçirici Mesaj Paylaşın

Canlı izleyici sayısı biraz artmaya başladığında, uygun bir zamanda duraklayın ve izleyicilerden hesabınızı başka bir platformda takip etmelerini, özgürlüğünüzü seçmelerini veya hedefiniz ne olursa olsun isteyin. Amacınız hesabınızı başka bir platformda tanıtmaksa, izleyicileri sizinle etkileşime girebilecekleri yere yönlendirin. Daha sonra onlara Instagram’daki canlı yayınlarınızdan bahsedebilir ve tekrarları IGTV’de nasıl izleyebileceklerini açıklayabilirsiniz. Bu taktiği kullandığımda, sayılarım genellikle Instagram’da artıyor.

Gündeminizdeki tüm madde işaretlerini tamamladıktan sonra, izleyicilerinize Soru-Cevap kısmının zamanının geldiğini söyleyin ve sorularını göndermelerini isteyin. Yorumların gerçekten hızlı bir şekilde yakınlaştırılabileceğini unutmayın, bu nedenle onları görmenizi sağlamak için sorularını birkaç kez sormaya teşvik edin. Bunu yaptığınızda, açıkça daha fazla etkileşim elde edeceksiniz çünkü herkes sorusunu gördüğünüzden emin olmak isteyecektir.

 İzleyicilerden İçeriğinizi Paylaşmalarını İsteyin

İzleyicilerden videonuzu TikTok platformu dışında paylaşmalarını isteyin. Instagram, Twitter, Facebook ve benzeri yerlerde paylaştıklarında, hesabınıza daha da fazla insan çekecektir.

Ayrıca, insanlardan sizi TikTok’ta takip etmelerini isteyin, çünkü canlı yayına girdiğinizde, sadece takipçilerinize yayın yapmıyorsunuz. Bazı izleyiciler videonuzu Sizin İçin sayfasından izliyor olabilir. Ekranda sunucuyu takip et ifadesini gördüğünüzde, bu, canlı videonuzu bulduğunuzu bilmeyen ve şimdi sizi takip eden biri anlamına gelir.

TikTok Live, hedef kitlenizi ve işinizi büyütmenin harika bir yoludur. Ancak en iyi sonuçları almak için önceden bir gündem hazırlamanız gerekir. Bir ürün veya hizmet satmak, birinin sizi başka bir sosyal medya platformunda takip etmesini sağlamak veya listenizi seçmelerini sağlamak olsun, konuşmak istediğiniz konuların bir listesini yapın ve canlı yayınınızın hedeflerini tanımlayın.

Tiktok Canlı Yayın Açmak İçin Kaç Takipçi Gerekli

Tiktok platformunda canlı yayın açabilmeniz için 1000 takipçi olmalısınız. Bu hem para kazanabilmek hem de daha çok kitleye ulaşabilmek için çok önemlidir. Bu yüzden siz de hemen şimdi insansepeti’nden takipçi satın alabilir ve canlı yayın açabilirsiniz.