Bugün sizlere Tiktok Etkileşim Ve Gösterim Arttırma Yöntemleri konusunda bilgiler vereceğiz.Yüksek etkileşim, Sizin İçin Sayfasına giden hızlı yolunuzdur ve markaların ortak çalışacak içerik oluşturucular ararken dikkate aldıkları ana metriklerden biridir. İçeriğinizin yüksek hacimli müşterileri etkileyeceğini ve onları harekete geçireceğini bilmek istiyorlar. TikTok’un gün geçtikçe artan popülaritesi ile markaların sadece TikTok ana vagonuna atlamakla kalmayıp, bunu doğru şekilde yapması da çok önemli.

3 Saniye Kuralı ve Parti Teorisi

Kanalınızın videolarının ilk 3 saniyesi çok önemlidir. Bu süre içinde kullanıcıların dikkatini çekmezseniz, videonuzun daha fazla kişiyle paylaşılma olasılığı azalır. Ancak ilk 3 saniye içinde kullanıcıyla etkileşim kurabilirseniz, izlenme süresi ve tamamlanma oranları muhtemelen daha yüksek olacaktır ve bu yüzden buna 3 saniye kuralı diyoruz. 3 saniye kuralı, TikTok’un algoritmasını anlamak için gerekli olan yığın teorisi ile birlikte çalışır.

Videonuz başlangıçta küçük bir grup insana gösterilir, böylece algoritma, kullanıcıların videoyla etkileşimine bağlı olarak daha büyük gruplara dağıtmak için yeterince ilgi çekici olup olmadığını belirleyebilir, bu nedenle ilk 3 saniye neden bu kadar önemlidir. İlk insan grubu videoyu sonuna kadar izlerse, daha fazla kullanıcının “Sizin İçin” sayfalarında görünecek ve bir seferde daha büyük kullanıcı gruplarına gösterilecektir. Bununla birlikte, video bu ilk kullanıcı grubundan etkileşim almazsa, etkileşimsiz olarak sınıflandırıldığı için platformdaki diğer kullanıcılar için görüntülenmez.

Bu nedenle, bazen aynı profilde 4000 görüntülenen ve 800.000 görüntülenen başka bir videoyu görmek normaldir. Pazarlamacıların TikTok‘ta karşılaştığı önemli bir sorun, yalnızca TikTok kullanıcılarından çok az etkileşim alması veya hiç almaması için içerik oluşturmak için büyük miktarda zaman ve para harcamaktır. Bu düşük dönüşüm oranları, ağırlıklı olarak ürün ağırlıklı içerik nedeniyle ortaya çıkar.

Entrika Yaratın ve Hikayeler Anlatın

Tiktok Etkileşim Ve Gösterim Arttırma Yöntemleri arasında yer alan entrika çok önemlidir. İzleyicilerinizi TikTok’ta tutmanın bir başka yolu, benzersiz yerel araçları ve özellikleri aracılığıyla ilişkilendirilebilir hikaye anlatımı içeren videolar oluşturmaktır. Bu, böyle bir hikaye anlatma eğiliminin viral statüsünü ilk kez alması değil. Bunun nedeni, 8 saniyelik ve daha az dikkat süreleri ile karakterize bir nesil olan Gen Z’nin, kısa biçimli eğlenceli içeriğin hazır olduğu TikTok ile TV’yi değiştirmeye başlamasıdır. Kullanıcılar bu eğilime yalnızca hikayeye ilgi duydukları ve hikayenin nasıl bittiğini görmek istedikleri için katılıyorlar. Bazı etkileyiciler hafif yürekli ve komik videolar oluştururken, diğerleri yürekten ve duygusal videolar oluşturdu. Tek ortak noktaları, içerikleri aracılığıyla bir hikaye anlatıyor olmaları ve bunun izleyicilerinde gerçekten yankı uyandırması ve sonuç olarak onları bağlar.

Etkileyici Topluluklardan Yararlanma

Pek çok markanın TikTok’a yüksek düzeyde bağlı kalmanın sırları, influencer topluluklarından yararlanmaktan geliyor. Bu influencer’lar TikTok’u yaşıyor ve soluyor ve takipçilerini oluşturdukları içeriğin kalitesinden oluşturmuşlar. TikTok’a özgüler ve araçlarını, özelliklerini ve trendlerini kendi avantajlarına nasıl kullanacaklarını biliyorlar. Bu nedenle, bu hayran kitleleri son derece ilgili olma ve söyleyecekleri şeylerle ilgilenme eğilimindedir, bu nedenle ortak olduklarında ve markanızla bağlandıklarında, aynı şekilde olumlu bir ilişki içinde görünür ve halihazırda ısınmış bir kitleye erişim sağlanır. Ortalama% 30’luk bir katılım oranıyla hesap, haftalık olarak yüzlerce kişi büyümeye devam ederek, sayfaya ve videolarına sürekli olarak daha fazla trafik ve etkileşim getiriyor.

Takipçilerinize Mesaj Gönderin

SMS pazarlaması en son veya en başarılı içeriğinizi metin abonelerinizle paylaşarak diğer kanallardaki hedef kitlenizi TikTok’a getirmenize yardımcı olabilir. Diğer sosyal medya kanallarındaki metin aboneleriniz, siz onlara haber vermedikçe , TikTok’ta yayınladığınız içerikten haberdar olmayabilirler. Ayrıca SMS numaranızı TikTok’ta tanıtmak, abonelerinizin hesabınız bir satış kanalına dönüşmeden markanız hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlar. Bu yöntem, hedef kitlenizle özel metin kodlarını paylaşarak metin abonelerinizi ve hesabınızı artırabilir ve kullanıcılara bu kodlara erken erişim için sizi takip etmeleri için başka bir neden sunar.

Trendler ve Zorluklar

TikTok platformunda yol alan viral eğilimleri ve zorlukları takip edin. Bunlar, büyük kitleleri çekebilecek oldukça popüler bir UGC yarışması biçimidir. Platform kullanıcılarının yüzde otuz beşi bu zorluklardan birinde yer aldı ve platformdaki tüm içeriğin% 16’sı onlarla ilgili. En temel düzeyde, trendler ve zorluklar, kanalınızın en son tartışmalara atlaması ve biraz görünürlük kazanması için kolay bir yol sağlar; ancak, zorluklarınıza biraz çaba ve yaratıcılık koymak, yeni takipçiler kazanmanıza yardımcı olabilir. Çoğu zorluk, kullanıcıları fikre kendi orijinal dönüşlerini koymaya teşvik etmek için tasarlanmıştır ve bu, markanızın kişiliğini göstermek için harika bir fırsat olabilir.

Diğer sosyal video platformlarında bulunmayan ve etkileşimi artırmak için kullanılabilen iki benzersiz özellik Stitch ve Duet’tir. Başkasının videosunu dikebilir veya düet yapabilirsiniz ve ayrıca bu işlevleri başkalarının dikmesi veya düet yapması için kendi videolarınızda açabilirsiniz.

Bir videoyu birleştirmek, başka birinin videosunun bir bölümünü sizinkine eklemenize olanak tanır. Kullanıcıların videosunu istediğiniz uzunlukta kırpabilir ve ardından eklemek istediğiniz içerikle geri kalanını filme alabilirsiniz.

Düet işlevi, başka birinin videosunu oluşturmanıza izin vermesi açısından benzerdir, ancak düet yaptığınız video sizinkinin yanında yan yana oynatılır. Bu özellik, reaksiyon videoları, taklit videolar ve skeçler için harikadır. Hedef kitlenizle etkileşim kurmanın ve katılım oranınızı artırmanın tüm harika yolları. Kullanıcılar, ikiden fazla içerik oluşturucunun parçası olduğu düet zincirleri bile oluşturur. Bu zincirler ne kadar büyürse, o kadar popüler hale gelirler ve zincire olan katkınız daha geniş bir topluluk tarafından görülebilir. Bir videoyu dikmek veya düet yapmak için, videodaki ‘Yorum’ düğmesinin altında bulunan ‘Paylaş’ düğmesini tıklayın, ardından Duet veya Stitch’i tıklayın. TikTok sizi çekim ve düzenleme sayfasına götürür. Başkalarının da videolarınıza aynısını yapmasını istiyorsanız, yayınlamadan önce Duet’e izin ver ve Stitch’e İzin Ver’i etkinleştirdiğinizden emin olun.