Bu yazımızda sizlere Tiktok Hesabı Nasıl Gizliye Alınır konusundan bahsedeceğiz. Tiktok günümüzün en popüler uygulamalarından biridir. Tiktok uygulaması özellikle gençlerin birçok farklı efekt türüyle videolar çekmesine olanak sağlıyor ve 2 tür hesapla kullanılabiliyor. İlk hesap türü özel bir hesaptır. Yani paylaştığınız videoları sadece takipçileriniz görebilir. İkinci hesap zaten açık. Tüm Tiktok kullanıcıları, açık hesapların kişisel kullanım videolarını görebilir.

Tiktok Hesabı Nasıl Gizliye Alınır

Bazı Tiktok kullanıcıları açık hesaplar kullanır, ancak daha sonra hesaplarını gizli yapmak isterler. Bu durumda akla gelen sorulardan biri de “Tiktok hesabı nasıl gizli yapılır?” oluyor. Tiktok hesabını özel hesaba dönüştürmek isteyen kullanıcılar, gerekli işlemleri gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirler.

  1. Öncelikle Tiktok hesabınıza giriş yapmalısınız.
  2. Giriş yaptıktan sonra “Profilim” e tıklamanız gerekiyor.
  3. “Profilim” seçeneğinin altındaki “Ayarlar” sekmesine girmelisiniz.
  4. Bu başlığın altındaki “Gizlilik Ayarları” seçeneğine tıklayarak hesabınızı gizli hale getirmek için gerekli sayfalara ulaşabilirsiniz.
  5. “Başkalarının beni bulmasına izin ver” seçeneğini tıklayarak hesabınızdaki videoların erişilebilirliğini etkinleştirebilirsiniz.
  6. “Özel Hesap” seçeneğine tıklayarak sadece takipçilerinizin sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.
  7. “Gizlilik Ayarları” başlığının alt kısmında, hesabınızı daha etkin bir şekilde yönetmenizi sağlayan butonlara ulaşabilirsiniz. (Videomu kimler indirebilir? Kimler bana yorum yapabilir? Kimler mesaj bırakabilir? Kimler bana cevap verebilir? Kimler benimle şarkı söyleyebilir?)

Hesabınızı gizli yapmak için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ayrıca özel hesabınızı herkese açık bir hesap haline getirmek için aynı adımları izleyerek “Özel Hesap” seçeneğini kapatabilir ve videonuzu tüm Tiktok kullanıcılarının kullanımına sunabilirsiniz.

Tiktok Videoları Nasıl Gizlenir?

Tiktok kullanıcıları zaman zaman sadece kendilerinin izleyebilecekleri videolar çekiyor. Bazen kullanıcılar daha sonra paylaştıkları videoları gizlemek isterler. Bu durumda Tiktok hesabınızın gizli ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Yakın zamanda paylaşmak istediğiniz videolar için farklı yöntemler ve daha önce paylaştığınız videoları gizlemek için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu durumlarda izlenecek adımlar aşağıda listelenmiştir.

Paylaşmak istediğiniz videonun gizliliğini ayarlamak için;

  • Tiktok platformunda paylaşmak istediğiniz videoyu oluşturduktan sonra “Bu videoyu kimler görebilir?” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
  • Bu seçeneğin altında “Arkadaşlar”a tıklayarak takipçilerinizin görmesine izin verebilirsiniz, “Herkes”e tüm Tiktok kullanıcılarını ve “Özel”e tıklayarak sadece kendinizi görebilirsiniz.
  • Videonuza kimlerin erişebileceğini belirledikten sonra videonuzu Tiktok hesabınızda paylaşarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.