Günümüzde gelişen teknolojiye olan ilgi arttığı kadar imkanlar da artmıştır. Bu da beraberinde birçok sosyal medya platformu oluşturulmasını sağlamıştır. İnsanların kendi üzerine de başkaları üzerine de yoğun ilgi başlatması pek rağbet görüyor. Buradan hareketle TikTok uygulamasının çok ön planda olduğu görülmektedir. Bu ön plana çıkmalar sayesinde de uygulama kullanımın popülerliği artmıştır.

Tiktok Hesabı Nasıl Silinir ?

TikTok hesaplarının sayısı günden güne artmaktadır. Bununla beraber ise hesabını silmek isteyen kullanıcılar da bulunmaktadır. Aslında her iki işlem de oldukça basittir. Fakat kullanıcıların aklında hesap silme işlemi nasıl yapılır soruları daha yoğundur. Çünkü sosyal medya hesapları hep göründüğü gibi olmayabilir. Zaman zaman insanların bundan canı sıkılabilir. Doğal olarak da kalıcı olarak uzaklaşmak istenebilir. Burada artık tek çare bu platformlar ile ilişkinin tamamen kesilmesi olabilir.

Son zamanlarda TikTok epey ünlenmesine rağmen kullanıcı popülasyonu ikiye ayrılmıştır. Bir kısım bunu oldukça eğlenceli ve zevkli bulur. Diğer kısım ise bütünüyle saçma bulur ve uzaklaşmak ister. Bu yazı ile ikinci kullanıcı kesimine bazı yöntemler aktaracağız. Bugün Tiktok Hesabı Nasıl Silinir onu aktaracağız.

 TikTok Hesap Silme İşlemi Nasıl Olur?

Hesap silme işlemi için yöntem basittir. Gerekli olan her şey sırasıyla yerine getirilince hesap silme işlemi başlatılmış olur.

Önce kullanılan cihaz üzerinde TikTok uygulaması sorunsuz bir şekilde başlatılmalıdır. Gerekli internet bağlantısının olduğundan emin olunuz. Kullanmadığınız uygulamaları işlemlerinizin yarıda kesilmemesi için kapatınız.

Uygulama üzerinde TikTok hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfa yüklenir. Burada sağ alt köşede profil simgesi bulunur. Buna tıklayınız.

Yeni bir sayfa açılır. Burada bu kez ekranın sağ üst kısmında yan ana üç nokta bulunur. Buna tıklayınız.

Gelen ekranda hesabımı yönet sekmesi bulunur. Buna tıklayarak ilgili bölüme geçiniz.

Açılan yeni sayfayı inceleyiniz. Bu sayfa içerisinde, sayfanın en alt kısımlarından hesabımı sil butonu bulunur. Bu butonu kullanarak silme işlemini başlatınız.

Güvenliğiniz ve onaylamanız açısından kullanıcı şifreniz sorulacaktır. Gerekli alana şifreniz doğru giriniz ve devam butonunu kullanınız.

Son ekranda hesabı silmeyi onaylayınız.

Bütün işlemler bu kadar olup 30 gün boyunca hesaba giriş yapmazsanız TikTok hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Tiktok Hesabı Nasıl Silinir onu aktardık