Bu yazımızda sizlere Tiktok İçin Kullanılan Uygulamalar Nelerdir sorusunu cevaplayacağız. Tiktok uygulaması bir video düzenleme uygulamasıdır. Daha doğrusu alt yapısı video düzenleme olan bir sosyal medya platformudur. 15 saniyelik video sayesinde kullanıcılar çektiklerini paylaşabiliyor. Bu nedenle, kısa sürede zaten popüler bir başarı elde etti. Ancak kullanıcılar Tiktok uygulamasını ve Tiktok uygulamalarına yönelik diğer özel önerileri de merak ediyor. Bu tür öneriler, çeşitli Tiktok hesaplarınızı iyileştirebilecek yazılımları içerir. Örneğin, takipçi kazanmak için doğru anahtar kelimeleri seçmenin önemini biliyorsunuz. Bu noktada yapay zeka size yardımcı oluyorsa bu kötü değil, değil mi? Veya bazen video düzenleme ile uğraşırken daha ince detaylar üretmek isteyebilirsiniz. Belki bulanıklık eklemek istersiniz.

Çeşitlenen ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak sosyal medya platformları adına üretilmiş işlevsel olarak faydalı daha birçok yazılım bulabilirsiniz. Tiktok hayranlarını uygulamaya eklemek gibi çeşitli önerileri burada listeleyeceğiz. Veya daha doğrudan dahil olacağınız bu tür uygulamalara ek olarak, pasif kalmayı tercih edebileceğiniz uygulama önerilerini de sorabilirsiniz. Örneğin, bir video paylaşmak istemiyorsunuz ama videoyu izlemek istiyorsunuz. Dolayısıyla bu durumda Tiktok’u kullanmak pek mantıklı gelmeyebilir. Sonuçta Tiktok çok fazla pil gücü tüketen bir uygulama. Lafı fazla uzatmadan Tiktok’un uygulama öneri listesine göz atmaya devam edelim:

Tiktok Uygulama Tavsiyeleri;

Tiktok İçin Kullanılan Uygulamalar Nelerdir ?

Tiktok Lite

Bu uygulama sayesinde hesap oluşturmadan başkalarının videolarını izleyebilirsiniz.

Video Downloader for Social Media

Bu uygulama en sevdiğiniz videoları Tiktok’ta indirmenize yardımcı olacak.

Hashtags For TikTok

Adından da anlaşılacağı gibi popüler etiketleri belirleyen ve bu konuda size önerilerde bulunan bir uygulamadır. Bu anahtar kelimelerin takipçi arttırma açısından konuyu ne kadar önemli belirlediğini biliyorsunuz.

Tiktok Masaüstü Sitesi Var Mı?

Diğer sosyal medya uygulamalarından farklı olarak Tiktok masaüstü sitesi henüz yazılmadı. Belki hemen akla TiktokforWeb sitesi gelebilir. Sitenin masaüstü erişimi sağlamasına rağmen aktif kullanıcı olarak katılamayacağınızı belirtmek isteriz. Uygulamaya erişim sağlamıyorsunuz, sadece çevrenizdeki kişilerin paylaşımlarını izleyebilirsiniz. Yani sadece pasif olarak katılıyorsunuz ve bir gözlemci statüsüne sahipsiniz. Şimdi başvuru sürecine baktığımızda akıllı cihazların dünyamıza daha net hakim olduğunu düşünürsek Tiktok yetkililerinin bu konuyla hiç ilgilenmediğini düşünüyoruz. Şu anda Tiktok uygulaması aracılığıyla bağlı olan 500 milyondan fazla aktif kullanıcı sayabiliriz. Bu ciddi bir rakam!

Bahsettiğimiz sayının her geçen gün arttığını göz ardı edemeyiz. Bu nedenle Tiktok Android ve IOS girişi diğer uygulamaları geride bıraktı. Ayrıca uygulamanın 15 saniyelik video klipleri paylaşarak ilerleme kaydettiğini zaten biliyorsunuz. Yani ilk gereksinim olarak ön kamera-arka kamera gibi mümkünse yüksek kalitede fotoğraf çekebilen bir araca ihtiyacımız var. Şu sıralar bilgisayar kamerasının yetersiz olduğu gerçeği çok net olsa da kimsenin kolay kolay telefondan ayrılıp bilgisayara yönelmemesi bekleniyor.

Tiktok Uygulaması Nasıl İndirilir?

Tiktok uygulaması nasıl indirilir sorusuna iki ayrı sistem üzerinden cevap vermek istiyoruz. Hepimizin bildiği gibi masaüstü siteye ek olarak diğer iki işletim sistemi IOS ve Android platformlarının tamamı Douyin uygulamalarını taşıyor. Baktığımızda günümüzde en çok kullanılan ve en popüler iki seçenek IOS ve Android. Tiktok IOS ve Andorid’i indirdiğinizde, Tiktok’un uygulama pazarında en çok indirilen uygulamalar arasında lider olduğunu göreceksiniz. Aşağıdakileri yaparak cihazınıza yükleyebilirsiniz:

Kullanmakta olduğunuz işletim sistemine göre ilgili uygulama marketinde oturum açıyorsunuz. Bu alanda arama kısmına Tiktok ismini yazıp arama yapıyorsunuz. Uygulamanın bir küçük resim png görüntüsü görünecektir. İndirme işlemine basıyorsunuz, hafızanız varsa kurulum bitene kadar indirmeyi bekleyin. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra otomatik kurulumun tamamlanmasını bekliyorsunuz. Kurulum tamamlandıktan sonra cihazınızdan giriş yapabilir, üyelik oluşturabilir ve hemen video paylaşmaya başlayabilirsiniz.