Bugün ki konumuz Tiktok Kamera Erişimine Nasıl İzin Verilir . Tiktok uygulaması dinamik paylaşımlı ve çok sayıda aktif kullanıcısı olan bir sosyal medya uygulamasıdır. 15 saniyeye kadar video klipler ekleyin. Tiktok, yoğun video çekimi nedeniyle kullanıcılar tarafından iyi karşılandı. Uygulamayı da indirdiniz ancak kameraya erişimde sorun yaşıyorsunuz. Bu noktada Tiktok kamera erişimi sağlayan çözüm aradığınız çözüm olabilir. Peki, bir uygulama indirirken bu çözüm nasıl uygulanır? işte Tiktok Kamera Erişimine Nasıl İzin Verilir sorunun cevabı

  1. Cihazınızda uygulama marketinden bir uygulama almak için giriş yapın ve uygulama adını yazın.
  2. Uygulamayı indirdikten sonra, yükleme işlemi sırasında soruları “İzin Ver” olarak yanıtlayın.
  3. Ardından uygulamaya giriş yapın ve TikTok video ekran görüntüsü arayüzüne gelin.
  4. Erişim izni verdiğiniz kamera açılacaktır. Hala bir sorun varsa, uygulamanın ayarlarına manuel olarak girmeli ve Tiktok kamerasını açma seçeneğine gelmelisiniz.

Bazı güvenlik önlemleri nedeniyle bazen uygulama kameraya erişmekte zorluk çekebilir. Özellikle o dönemde Tiktok  kamera ile ilgili haberlerin yayılmasıyla Android cihaz üreticileri bu konuya daha fazla ilgi göstermeye başladı. Uygulamanın Android sürümünün kamera kullanımı daha zor ve katı hale geldi. Uygulama indiren kişiler bazen böyle bir soru işareti nedeniyle indirmeyi durdurur. Bu konuda isterseniz Tiktok’un adından bahseden bazı bilgilerden bahsedelim.

  • Tiktok kamera erişimine izin verme
  • Tiktok kamera erişimi

Tiktok Kameraya İzinsiz Erişiyor Mu?

Tiktok da dahil olmak üzere birçok uygulama adına sadece Tiktok değil, çoğu da daha çok bir komplo atmosferi gibi asılsız iddialarda bulunmak için “sinsi” tarzı kullanıyor. Bu nedenle birçok kullanıcının kafasında Tiktok kameralara erişirken bazı soru işaretleri bulunuyor. Aslında birçok kullanıcının cihazlarındaki kameraları bant vs. ile kapattığını görmek şaşırtıcı değil. Bu fenomenin son derece tanıdık olduğunu biliyoruz. Kullanıcıların Tiktok kameralarına erişirken bu endişelerden bazılarıyla karşılaşmasına neden olan en büyük haber, uygulamanın hızlı bir şekilde lansmanının ardından duyurulmasıyla şekillendi.

Elbette Tiktok’un kameraya izinsiz erişimi olup olmadığı sorusunun net bir cevabı ya da kanıtı yok. Bu, “bilinçli bozulma ve yaşlanma” politikasını ispat edememek gibidir. Dolayısıyla bu tür sorulara verilebilecek cevapların çok sınırlı olduğunu söylemeliyiz. Ama uzun bir süredir bazı kişiler teknolojinin hayatımıza girmesiyle cihazlarımızdaki mikrofon ve kameraları kullanarak bizi 7/24 takip ettiklerini (!) iddia ettiler, biz bu konuyu “gripten öteye taşıyamayız. “. Ancak günlük hayatımızda zaman zaman bu sorunu kendimize hatırlatarak Tiktok çekimlerimizi ve diğer uygulamalara video erişimimizi kısıtlamalıyız.

Tiktok Kameramı Kullanıyor Mu?

Kendimize Tiktok kameramı kullanıp kullanmayacağını sorduğumuzda, kontrol etmenin birkaç yolu var. Öncelikle, kamera kullanımının RAM üzerinde baskı oluşturacağını unutmayın. İddiaya göre bu iddialar genellikle kamera mikrofonları şeklindeki takip sistemlerine dayandırılıyor. Dolayısıyla bu iki sistem öğesinin eş zamanlı kullanımını düşünürsek, RAM üzerinde yeterince baskı olacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle cihazınızın anormal şekilde takılıp kalmadığını, askıya alınıp alınmadığını vb. kontrol ederek kameraya Tiktok tarafından yetkisiz erişim olup olmadığını kısmen kontrol edebilirsiniz.

Elbette tüm bu durumlar, kullanıcıların Tiktok’un kullanıcılar ve sıradan insanlar için güvenilir olup olmadığını sorgulamalarına neden oluyor. Teknolojinin karanlık tarafına biraz daldığımızda, şimdiden çok can sıkıcı gerçeklerle karşılaşabiliyoruz. Uygulamaları dikkatli kullanmalı ve kendimizi bu duruma sürüklememeliyiz. Ancak Tiktok’ta yer alan paylaşımların düzenli olarak çeşitli incelemelere tabi olduğunu da eklemek isteriz. Bundan sonra uygulamanın en azından güvenlik önlemleri olduğunu inkar etmiyoruz.