Tiktok Profil Fotoğrafı Ve Profil Videosu Nasıl Yapılır sorusunu cevaplayacağımız bu yazıyı okuyup nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. Tiktok şu anda popüler sosyal medya uygulamalarında lider markalardan biri. Bu hızda devam ettiği sürece diğer uygulamalara da kaçınılmaz olarak öncülük edecek gibi görünüyor. Başarımızın nedenlerini incelediğimizde birçok farklı neden bulacağız. Bir tanıtım videosu koy, kısa video paylaşımı, interaktif paylaşım, yüksek kullanıcı kitlesi… Daha sayabileceğimiz bir çok konu da bulabiliriz elbette. Elbette böylesine rekabetin yüksek olduğu bir platformda herkesin Tiktok avatarları konusuna dikkat etmesi gerekiyor. Şimdi, “Ben olduğumu bileyim” tarzında çektiğiniz videonun hiçbir değeri olmayacak. Tüketim dünyasında ağırlıklı olarak görsel malzemeler tüketilmektedir. Bu nedenle sıra dışı bir fikri görsel olarak işlemenin başarısını profilinizde göstermelisiniz.

Tiktok uygulaması bu sorunu çeşitli imkanlarla çözmüştür. Tiktok’da sadece profil fotoğrafı değil, gerektiğinde 6 saniyelik profil videosu da yerleştirebileceğinizi biliyorsunuz. Şimdi gelin bu profil ayarlarından bahsedelim ve Tiktok profil resmini nasıl değiştireceğinizi birlikte öğrenelim.

İşte Tiktok Profil Fotoğrafı Ve Profil Videosu Nasıl Yapılır için gereken adımlar;

 1. Cihaza indirilen tiktok uygulamasını çalıştırıyorsunuz.
 2. Ana sayfadaki sekmelerden profilinize giriş yapabilirsiniz.
 3. Bu alandan profil fotoğrafı kısmını görebilirsiniz
 4. Buraya tıkladıktan sonra artık bir resim seçebilirsiniz.
 5. Tiktok profil fotoğrafı seçerken belirli kısıtlamaları göz ardı etmeyin.
 6. Görsel boyutu ile ilgili gerekli taslak ve şablonlara uymanız gerekmektedir.

Tiktok Profil Videosu Nasıl Yapılır?

Yukarıda Tik Tok avatarından bahsetmiştik, şimdi Tik Tok avatar video ayarlarının nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Biliyorsunuz, hızlı tempolu bir dünyada yaşıyoruz, dijital bir dünyada. Şimdi, gözümüzü video tabanlı bilgilerin saçılmasına çevirsek de, başka şeyler hemen dikkatimizi çekecek ve sanal simülasyonda kaybolmamıza neden olacak. Bu karmaşık durumda en çok dikkatimizi çeken hareketli içerik yani bizi adeta büyüleyen video oluyor. Dolayısıyla bizce bu tür özellikler gelecekte diğer sosyal medya uygulamalarında da karşımıza çıkacak ve profil fotoğrafları yerine profil videoları tanımlayacağız.

Tiktok profil videosu nasıl yapılır konusuna geçmeden önce bazı şartlardan bahsetmek istiyoruz. Video seçerken kısa ve ilgi çekici bir video seçmelisiniz. Bu size takipçi kazanma konusunda büyük bir avantaj sağlayacaktır. Aynı veya benzer fotoğraf paylaşım kısıtlamalarını video paylaşımlarında da görebiliyoruz. Tiktok, videoların paylaşım durumunu 6 saniye ile sınırlandırıyor. Daha fazlasını yapmak istediğinizde engellenirsiniz. Bu nedenle, en iyisini değil, en iyisini seçmelisiniz. Tamam, kuruluma geçelim.

Tiktok profil videosu oluşturmak için;

 1. Uygulamaya erişmemiz ve giriş prosedürümüzü gerçekleştirmemiz gerekiyor.
 2. Ana sayfa üzerinden hemen profil bilgilerimize ve ayarlarımıza geçiyoruz.
 3. Bu alanda bir fotoğrafa tıklayın.
 4. Çıkan seçeneklerden video tercihlerini seçiyoruz.
 5. Videonuzu seçerek, tiktok profilinizi kaydediyorsunuz.

Tiktok Profil Ayarları Nelerdir?

Tiktok profil ayarlarının içeriği nelerdir? İki tanesini verdik. Biri profil fotoğrafı diğeri ise aynı alanda farklı seçenekler olan profil videosu. Ancak uygulamanın profil ayarlarında yer alan bu iki seçenek elbette yapabileceğiniz tek ayar değil. Ayrıca Tiktok konum değiştirme gibi çeşitli ayarlamalar da mevcuttur. Veya Tiktok dilini değiştirmek gibi tercihler yapabilirsiniz. Bu tür ayarların işlevlerini de tanıtacağız. Çünkü bazen kullanıcılar bilinçli olarak ayarlarını değiştirme ihtiyacı hissedebilirler. Özellikle çeşitli Tiktok hayranları üzerinde çalışmak isteyenler için bazı ayar değişiklikleri önemli olabilir.

 • Tiktok konum değiştirme

Tiktok konumunu değiştirerek diğer ülkelerdeki içerik üreticilerinin yayınladığı gönderileri görebilirsiniz.

 • Tiktok dil değiştirme

Tiktok dil değiştirme seçeneği sayesinde, yine de o dilde yayınları görüntülemek için algoritmayı bir şekilde aldatabilirsiniz.

 • Tiktok fotoğraf değiştirme

Ayarları değiştirmek için Tiktok fotoğraf ve video sayesinde profilinizi göstermek için bu videoyu veya fotoğrafı kullanabilirsiniz.

 • Tiktok cüzdan ayarları

Tiktok Cüzdan Ayarları son güncellemede eklenen bir özelliktir, içinde madeni para bulunan bir eklentidir. Cüzdanınıza giriş yaparak ne kadar “paranız” kaldığını öğrenebilir, deyim yerindeyse gerekirse yatırım yapabilirsiniz.