Bu yazımızda sizlere Tiktok Videoları Ne Kadar İnternet Harcar sorusunun cevabını vereceğiz. Günün her dakikasında Wi-Fi bağlantısı bulunamıyor. Ancak sosyal medya platformlarımızda her saniye çevrimiçi ve aktif olmak istiyoruz. Bu nedenle bazen Wi-Fi yerine mobil veri kullanmak isteyebiliriz. Hızlı tempolu modern dünyada, mobil veri paketlerinin seviyesinin ne kadar yüksek olduğunu biliyoruz ve görebiliyoruz. Özellikle resim kalitesinin gelişmesi ve kamera çekim kalitesinin artmasıyla birlikte bu sorun ön plana çıkmaya başladı. Ama garip olan şu ki, paketimiz ne kadar yüksek olursa olsun yine de yeterli değil. Bu nedenle kullanıcılar, Tiktok videosunun çok İnternet olup olmadığını sormadan edemiyor.

Tiktok Videoları Ne Kadar İnternet Harcar

TikTok videosu ne kadar veri tüketiyor sorusu doğrudan cevaplanabilecek bir soru değil. Sonuçta, Tiktok içeriğine göz atmak için harcadığınız zaman gibi hususlar kritik öneme sahiptir. Ancak bunu belirterek, en azından açıklığa kavuşturmaya yardımcı olabiliriz. Tiktok videolarının genellikle kısa videolar olduğunu biliyorsunuz. Ve uygulama zaten 15 saniyeye kadar video şeklinde paylaşım gerektiriyor, özellikle videonun boyutu yüksek değil. Tiktok’un da özellikle resim kalitesini düşürdüğü söyleniyor. Tüm bunlar birleştiğinde Tiktok videoları izlemenin internet paketinde pek de talepkar olmayacağı söylenebilir.

Yine de ufak bir hesaplama yaparak, konuya biraz daha detay kazandırmak istiyoruz. Sizler de kendi kafanızdan, Tiktok videoları kaç GB internet yertiktok videoları ne kadar internet harcar sorusuna kısmen de olsa yanıt verebileceksiniz. Mesela 15 saniyelik olan Tiktok videolarını arka arkaya 4 defa izlediniz diyelim. Bu süreç içerisinde 1 dakikalık aralıksız bir video izleme sürecini internet paketinizden çıkarmış, harcamış olacaksınız. Yani totalde bu işlem sırasında 10-20 MB değerinde harcamadan söz etmek yanlış olmayacaktır. Bu birim süreci, kaç video izlerim şeklinde kendinize sorarak hesaplayabilirsiniz. Ortalama bir sonuç çıkararak, ona göre kendinizi sınırlandırabilirsiniz.

Tiktok Videoları Çok İnternet Yiyor Mu?

Tiktok Video’ya kaba bir giriş yaptık. Bu nedenle, ne kadar internet harcamak istediğinizden kesinlikle emin olabilirsiniz. Ancak tabii ki diğer sosyal medya uygulamalarına kıyasla Tiktok, işin özünde yer alan bir gerçek olan daha yüksek veri tüketimi gerektiriyor. Elbette Tiktok’un bu kadar tüketici talebinin olması normal çünkü daha yüksek miktarda veri içeren video içerikleri barındıran dinamik bir sosyal medya uygulaması. Tabii ki cihazda küçük ayarlamalar yaparak internet kullanım kısıtlamaları belirleyebilirsiniz.

Tiktok videolarının interneti çok tüketip tüketmediği sorusuna kullanıcıların verdiği cevabın “evet” olduğunu fark edebiliriz. Bu nedenle uygulamayı indirmek isteyenlere ilk önermek istediğimiz şey, hareket halindeyken Wi-Fi bağlantılarını kullanmalarıdır. Aksi takdirde, yanlışlıkla mobil veri kaybı gözlemlenebilir. Bildiğiniz gibi, video uygulamada otomatik olarak başlayacaktır. Bu, İnternet’in otomatik olarak kullanıma açıldığı anlamına gelir. Yani o anda ekranınızdaki video istemeden açılacaktır. Aşağı kaydırdığınızda bu anda videonun aniden başlamasına karşı koyamıyorsunuz.İnternetteki kısa oynama süresi nedeniyle çok fazla veri kaybı yaşayacaksınız. Mobil veri ayarlarınızı belirleyerek, belirli bir limit aşıldığında cihazınızın otomatik olarak kullanımı sıfırlamasını sağlayabilirsiniz. Siz de bilginiz dışında internet üzerinde oluşabilecek bu yüksek kayıpları ortadan kaldırmış olursunuz.