Bugün sizlere Tiktok’ta Kullanıcı Adı Ve İsim Nasıl Değiştirilir sorusunu cevaplayacağız. Tiktok’u kullanmak isteyen kişiler genellikle kullanıcı adlarını nasıl değiştireceklerini soruyorlar. Ayrıca halihazırda Tiktok kullanıcısı olan kişilerin de soru sorduğu söylenebilir. Bu nedenle, bu konuyu daha derinden ele almak istiyoruz. Uygulamada bir isim seçmek için yapmanız gereken ilk şey uygulamaya erişmek. Ardından Tiktok kullanıcı adınız için işlem yapacaksınız. Uygulamayı indirmek için uygulama marketimize giriş yapmamız gerekiyor. Daha sonra uygulamada konfigürasyon dosyası bölümüne girerek bu alandan konfigürasyon dosyası düzenleme sekmesine gireceksiniz. Profilinizi düzenlerken, hemen önünüzde çeşitli etiketler göreceksiniz. Bu alanlarda ad-kullanıcı adı gibi çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

Tiktok’ta Kullanıcı Adı Ve İsim Nasıl Değiştirilir

Tiktok ismi nasıl değiştirilir dediyseniz zaten ilk sekmede görmüşsünüzdür. Adınızı değiştirmek için bu sekmede geçiş yapabilirsiniz. Geçtiğiniz bu alan üzerinden birlikte Tiktok adınızı seçme sürecinden geçiyorsunuz. Diğer bilgilerinizi de profil düzenleme bölümünden güncelleyebilirsiniz. Ayrıca Özgeçmiş-Kullanıcı Adı gibi alanları da görebilirsiniz. Özgeçmiş bölümüne yazdıklarınız diğer kullanıcıların da görebilmesi için profilinizde yayınlanacaktır. Diğer sosyal medya hesaplarını da entegre etmenize izin verdiğini görebilirsiniz. Bu sayede diğer alanlarla entegrasyon sağlayarak hesabınızı birlikte kullanabilir ve yönetebilirsiniz. Ayrıca üstte fotoğraf ve video seçenekleri var. Fotoğrafları ve videoları bu şekilde seçiyorsunuz ve buna göre belirleyeceksiniz.

Tiktok Kullanıcı Adı Belirleme Şartları

Aslında bir Tiktok kullanıcı adı nasıl kurulacağı hakkında yeterince konuştuk. Artık tek yapmanız gereken “Profil” bölümünü ziyaret etmek ve o alan üzerinden belirli tercihler yapmak olduğunu biliyorsunuz. İsim değişikliğinin hemen altında yer alan bu sekme ile belirli koşullara göre Tiktok kullanıcı adı değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tiktok uygulaması bu tür işlemlere daha geniş baksa ve boşluk bıraksa da yine de bazı sınırlamaların olduğunu belirtmek isteriz. Adınızı ve kullanıcı adınızı bu kurallara göre değiştirebilirsiniz. Kuralların çok ağır ve katı olmadığından bahsetmiştik. Ama yine de dikkat çekici olduklarını belirtmeliyiz. Peki, Tiktok’un kullanıcı adını belirleme kuralları nelerdir?

Söyleyebileceğimiz ilk ve son kural veya koşul, sitenin sadece ayda bir kez kullanıcı adının değiştirilmesine izin vermesidir. Bu nedenle adınızı veya kullanıcı adı tercihlerinizi ayarlarken bunun ayda bir olduğunu bilmelisiniz.

Tiktok kullanıcı adımı değiştirmek istediğini mi söylüyorsun? Hiçbir şey ödemenize gerek yok ve bunu yapmak için bir premium hesaba ihtiyacınız yok. Ayda bir yapılması gereken tek şarttan bahsetmiştik. Başka bir yükümlülük olmayacak. Ancak, elbette, profil adınızı seçerken, bunun uygulanabilir bir seçim olduğundan emin olmak önemlidir. Bu yapılandırma dosyası adlarını dışarıdan görebileceğinizi unutmayın. Kullanıcı profil adınızı görecek ve sizinle iletişime geçecektir.

Tiktok Kullanıcı Adı Nerede Görünüyor?

Tiktok kullanıcı adınızı seçtikten sonra adınız doğrudan paylaşımınızla birlikte profilinizde görünmeye başlayacak. Paylaşımlarınızı sosyal medya uygulamasında kimliğiniz olacak bu kullanıcı adı ile paylaşmalısınız. Bunu akılda tutarak, adınızı ve kullanıcı adınızı seçerken daha dikkatli olmalısınız. Web sitesinin özellikle müstehcen içerik barındıran kullanıcı adlarını yasaklayabileceğini unutmayın. Diğer kullanıcılar, bu sorunun neden olduğu rahatsızlıktan dolayı olası şikayetlerini iletebilirler. Bu durumda sosyal medyanın size uyguladığı yaptırımları kısa sürede göreceksiniz. Yani, elbette, erişiminiz engellenmiş olabilir. Bu nedenle, bir kullanıcı adı seçerken dikkatli olmalısınız.

Tiktok kullanıcı adı değiştirme ile ilgili aranan kelimeler;

 • tiktok kullanıcı adı değiştirme
 • tiktok kullanıcı adı değişmiyor
 • tiktok kullanıcı adı nasıl değiştirilir
 • tiktok kullanıcı adı nasıl yapılır
 • tiktok kullanıcı adı değiştirme 30 gün
 • tiktok kullanıcı adı değiştirme hilesi
 • tiktok kullanıcı adı değiştiremiyorum
 • tiktok kullanıcı adı değişme
 • tiktok kullanıcı adı değiştir
 • tiktok kullanıcı ismi değiştirme
 • tiktok kullanıcı adı kabul etmiyor
 • tiktok kullanıcı adı değiştirme hatası