Bu yazımızda sizlere Tiktokta Videolara Nasıl Yazı Eklenir ondan bahsedeceğiz. Hadi gelin yakından bakalım.

Tiktokta Videolara Nasıl Yazı Eklenir ?

Tiktokta Videolara Nasıl Yazı Eklenir ve öncelikle ilk şeyler: Çalışmak için bazı video içeriğine ihtiyacınız var. TikTok uygulamasını açın ve yeni bir video yapmak için + simgesine tıklayın. Açılan ekran, videonuzun uzunluğunun yanı sıra filtreler ve zamanlayıcılar gibi çeşitli diğer özellikleri seçmenize izin verecektir. 15 ila 60 saniye arasında seçim yapabilir, ses ekleyebilir, bir zamanlayıcı ayarlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Film çekmek için kırmızı düğmeyi basılı tutun.

Sol alt köşede bulunan metin düğmesine tıklayın. TikTok’unuza metin ekleyin. Metin rengini, yazı tipini ve hizalamayı değiştirme seçeneğine sahip olacaksınız. İsterseniz metni de vurgulayabilirsiniz. Metni silmeniz gerekiyorsa, metne tıklayın ve ardından metin kutusunun sol üst köşesindeki X simgesine tıklayın. Düzenlemeyi tamamladığınızda İleri’ye tıklayın. Artık insanları etiketlemenin yanı sıra bir açıklama ve hashtag ekleyebilirsin. Videonuzu nerede paylaşmak istediğinize de karar verebilirsiniz. Son olarak, paylaşmaya hazır olduğunuzda Gönder’i tıklayın.

TikTok’ta Bir Videonun Zaman Çizelgesindeki Farklı Yerlere Metin Nasıl Eklenir?

Akıllı telefonunuzdaki TikTok uygulamasını açın. Belirtilmek için ekranınızın altındaki + simgesine dokunun. Şimdi normalde yaptığınız gibi bir kayıt başlatın ve işiniz bittiğinde ekranınızın sağ alt köşesindeki kırmızı tik’e dokunun. Alternatif olarak, önceden kaydedilmiş bir videoyu düzenlemek istiyorsanız cihazınızın deposundan bir video da seçebilirsiniz. Şimdi uygulamanın düzenleme sayfasına yönlendirileceksiniz.

Ekranınızın sol alt köşesindeki Metin üzerine dokunun. Şimdi videonuza eklemek istediğiniz metni girin. Eklendikten sonra, ekranınızın altındaki önerileri seçip kaydırarak stilinizi seçin. Solunuzdaki simgeye dokunarak da hizalamayı seçebilirsiniz.

Metniniz düzgün görünmüyorsa, metninize bir arka plan eklemek için ekranınızın sol köşesindeki arka plan seçeneğini kullanın. Bitirdikten sonra , ekranınızın sağ üst köşesindeki Bitti seçeneğine dokunun.

Tiktok Etiket Kullanımı

TikTok’ta fark edilmeye çalışıyorsanız, sağlam bir hashtag stratejisine sahip olmanız gerekir. Trend olan TikTok hashtag’leri görünürlüğünüzü ve erişiminizi artırır, rakiplerinizi ve potansiyel ortak çalışanları belirlemenize yardımcı olur ve hatta sektörünüzdeki diğer insanların neler ürettiğini görmenize yardımcı olarak size harika TikTok içerik fikirleri verebilir.

Etiketler TikTok’ta Çalışır mı?

TikTok’taki hashtag’lerle ilgili en iyi şey, nispeten yeni olması ve diğer platformlar gibi sular altında kalmaması nedeniyle, doğru hashtag’leri kullanmak sizi Instagram, Twitter veya Facebook’ta olduğundan çok daha ileriye götürebilir. Nişinizdeki hashtag’ler için saflara tırmanma şansınız çok daha yüksektir. Bir TikTok gönderisine hashtag eklemek için hashtag sembolünü # yazmanız gerekiyor.

TikTok Etiket Stratejisi

Peki bir TikTok hashtag stratejisine sahip olmak ne anlama geliyor? TikTok hashtag’lerini, içeriğinizin istediğiniz hedef kitleye ulaşmasına yardımcı olma olasılığı en yüksek olan bilinçli, hesaplanmış bir şekilde kullanmak anlamına gelir. Herhangi bir pazarlama stratejisinde olduğu gibi, TikTok hashtag stratejinizi planlamak, hedeflerinizi tanımlamakla başlar. Gönderiniz için hangi TikTok hashtag’lerinin en etkili olacağını bilmek için bu soruların cevaplarına sahip olmanız gerekir.

Popüler hashtag’ler daha geniş bir kitleye ulaşmak için daha iyidir. Bu tür kullanıcıların satış dönüşüm huninizde ilerleme olasılığı daha yüksektir, bu nedenle genellikle daha kaliteli potansiyel müşterilerdir, ancak bazen ihtiyacınız olan şey daha geniş kitlelere ulaşmak için daha geniş bir yaklaşımdır.

Tiktok Altyazı Eklemek

Henüz bir TikTok videosuyla altyazı dosyalarını indirmenin ve kullanmanın bir yolu olmasa da, TikTok kullanıcılarının bu popüler sosyal medya platformunda videolarına altyazı eklemesine izin veren birkaç popüler geçici çözüm var. TikTok videoları, çeşitli çıkartmalar, filtreler ve metin eklemeleri içeren seçeneklerle 60 saniye uzunluğundadır. Gençler arasında popüler bir sosyal medya platformu olmasına rağmen, çoğu kullanıcı genç yetişkinlerdir.

TikTok Yazı Tipi

TikTok daha genç bir demografiyi hedefleyen ücretsiz bir sosyal uygulama olmasına rağmen, şaşırtıcı derecede gelişmiş video düzenleme ve efekt yeteneklerine sahiptir. Bunu metin üretimine taşıdılar ve kullandığınız yazı tipleri de dahil olmak üzere birkaç değişkeni değiştirmenize izin verdiler. Ancak, Instagram’dan farklı olarak TikTok, videolarınıza ekleyebileceğiniz yazı tiplerine bir ad vererek, video başlıklarınıza belirli yazı tiplerini eklemeyi çok daha kolay hale getirir.