Twitter takipçi sayısını artırmak için yapılan çalışmalar bu platform özelinde gerçekleştirdiğiniz e-ticaret faaliyetleri için oldukça önemli. Twitter’da işletmenize kaliteli geri dönüş sağlayacak bir kitleye sahip olmanız için takipçi sayısını arttırmanız gerekmekte. Bunu sağlamanız için size birkaç yöntemden bahsedeceğiz.

Düzenli Paylaşımlar Yapın

Şunu bilmelisiniz ki Twitter takipçi sayısını artırmak ve Twitter hesabını büyütmek için gerekli olan kitleyi ancak ve ancak düzenli paylaşım planına sahip olursanız kazanabilirsiniz. Özellikle hesabınızın aktif görünmesi, insanların sizi takip etmesi için iyi bir sebep sunmakta.

Bunun dışında takipçi kitlenizle iletişime geçmeniz, farklı paylaşımlar yapmanız ve gün içerisinde markanızı unutturmayacak bir paylaşım planına sahip olmanız Twitter takipçi arttırmakta ihtiyacınız olan etkinlikler. Yapacağınız paylaşımlar, retweet edilebilir veya mention atılabilir olması lazım ki takipçi kitleniz dışındakilere de ulaşabilsin.

Paylaşım Zamanlarınızı İyi Seçin

Twitter takipçi kitlenizin etkinlik zamanını iyi bilmeli ve etüt etmelisiniz. Çünkü üzerinde emek harcadığınız tweetler doğru bir zamanda paylaşılmayınca iyi bir trafik sağlayamaz. Twitter hesabını büyütmek için gereken bir diğer yöntem de yapacağınız paylaşımların vaktini takipçi kitlesinin uygulamayı kullanma alışkanlıklarına uyarlamak.

Twitter takipçi arttırmak için paylaşımlarınızın etkileşim alması ve kitlenizi büyütmesi gerekli. Bu sebeple Twitter’ın İstatistik özelliğinden kitlenizin kullanım alışkanlıklarını ne zaman aktif olduklarını ve ne zaman sitede olmadıklarını tespit etmeli ve paylaşım planınızı ona uygun oluşturmalısınız.

Görsel İçerik Paylaşımları Yapın

Twitter hesabını büyütmek için verebileceğimiz bir diğer tavsiye, görsel içerik paylaşımına ağırlık verilmesi. Twitter’da bir yazıyı uzun uzun okumaktansa bir görsel içeriği açıklayacak kısa bir yazının olduğu paylaşımlar daha çok trafik sağlamakta. Yahut video içerikleri markanız için daha iyi bir tercih olabilir.

Görsel içerikler site üzerinde daha çok yer kapladığı gibi görsel içeriği iyi tercih etmeniz, size etkileşim sağlayacaktır. Bir ürün paylaşımı yaparken bunu bir video içerikle tanıtmak ya da bir görsel üzerinde insanların cevaplayabileceği harekete geçirici bir soru ile insanları hesabınıza yani dolayısıyla markanıza ilgili hale getirebilirsiniz.

Twitter takipçi sayısını artırmak İçin Doğru ve Güncel Hashtagleri Kullanın

Twitter takipçi arttırmak istiyorsanız paylaşımlarınızda doğru ve güncel hashtagleri kullanmalısınız. Ya da etkin bir markaysanız kendi hashtag kampanyanızı oluşturmak da aklınızın bir köşesinde bulunmalı. Ancak istatistikler gösteriyor ki hashtag kullanılan içerikler, kullanılmayan içeriklere kıyasla daha çok trafik sağlamakta.

Hashtaglerin doğru ve güncel olması gerektiğinden söz etmiştik. Bunun gibi Twitter’da dönemlik popülerleşen kalıplar olur ve insanlar o kalıpları kullanarak tweetler atar. Belli markalar da bunu ara sıra yaparlar ve bu hesabınıza sıradan bir hashtagi kullanmaktan daha çok trafik sağlar. O yüzden markanıza uygun şekilde bu popüler kalıpları kullanmayı unutmayın.

Kullanıcılarla İletişim Kurun

Twitter hesabını büyütmek ve etkileşim sağlamak istiyorsanız takipçilerinizle iletişim kurmanız gerekiyor. Mentionlara cevap vermek, yanıtlarını retweetlemek gibi etkinlikler yapabileceğiniz gibi direkt mesajlara cevap vermeniz kitlenizin markanız hakkında iyi düşünmesine neden olacaktır. Bu durum markanızın yararına olup hesabınıza da e-ticaretinize de olumlu yansıyacak.

İnsansepeti Sitesinden Twitter Takipçi Satın Alın

Twitter hesabını büyütmek takipçi arttırmaktan geçmekte. Eğer Twitter takipçi arttırmak istiyor ancak anlattığımız aşamaları geçmekle uğraşmak istemiyor veya doğrudan daha büyük bir kitleye ulaşmak istiyorsanız sitemizden takipçi satın alabilirsiniz.