Youtube Kanalınızda Etkileşimlerinizi Artıracak 5 Yöntem ile kanal etkileşimlerinizi hızlıca arttırın.Bir Youtube kanalınız varsa yahut işletmenizi pazarlamak için bir Youtube kanalı açtıysanız onu büyütmek için gereken ne varsa yapmalısınız. Sahip olduğunuz kanalın etkileşimini artırmak aynı zamanda Youtube kanal büyütme faaliyeti olarak da iş görecek. Bu sebeple Youtube abone arttırmanızı sağlayacak yöntemlerden bahsedeceğiz. Youtube başarılı olmanızı bu adımlara bağlıyor.

Youtube’un İnteraktif Kartlarını Kullanın

Youtube başarılı olmanız için türlü özelliklere sahip, onlardan biri de interaktif kartlar. Bu “i” işareti ile gösterilen kartlarla kanalınızın etkileşimini artıracak ya da içeriğinize kalite katacak ek videolar, yönlendirmeler yapabilirsiniz. Bunları belirli dakikalara ayarlayarak, izleyicilerin bağlantı kurmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Bunun dışında Youtube abone arttırmak için video sonunda yani bitiş ekranında “abone ol” tuşunu eklemeli ve diğer videolarınıza yönlendirmeler yapmalısınız. Bu sayede kanalınızın etkileşimi artmış olacak. Birden fazla video önerebileceğiniz gibi oynatma listesi de önerebilirsiniz. Fakat Youtube kanal büyütmek için kesinlikle bitiş ekranına “abone ol” tuşunu ekleyin.

Oynatma Listelerinizi Arama Motorlarına Göre Optimize Edin

İnsanlar yüklediğiniz videoyu arayarak ulaşabiliyor mu? Eğer ulaşabilir videolar yüklemiyorsanız SEO ölçütlerine uygun şekilde videolarınızı optimize etmiyorsunuz. Videolarınız da oynatma listeleriniz de internetin en büyük ikinci arama motoru olan Youtube’da kolayca bulunabilir olmalı. Youtube ve Google üzerinde ulaşılabilir olabilmek için arama motoru optimizasyonu yapmalısınız. SEO şartlarına uygun şekilde videolarınızı dizayn etmenin basit olmadığını da hatırlatmalıyız. Youtube başarılı olmanız ile SEO ölçütlerinin doğru orantılı olduğu bir gerçek, bu sebeple yapabiliyorsanız bir uzmana danışmalı ya da eğitimini almalısınız.

Youtube Kanalı Sayfanızı Detaylandırın

Youtube kanal büyütmek ve etkileşim arttırmak için yapmanız gereken bir diğer şey de sayfanızı detaylandırarak aramayı kolaylaştırmak. Bu en çok eğitim kanallarında göze çarpar. Coğrafya, Matematik gibi derslerin videolarını kategorik olarak oynatma listesi yapın ve sayfanızda bir video arandığı zaman daha kolay bulunsun. Aynı şekilde bunu yapmanız kanalınıza daha derli toplu bir görünüm verecektir.

Bu oynatma listelerinin işletmenizin reklamı ve ürün tanıtımı için çok kıymetli olduğunu unutmayın. Farklı kategorilerle hem reklamınızı yapar hem de izleyicilerin kanalınızda video izleme etkinliklerini düzenlemiş olursunuz. Tüm bunlar gelen trafiği artıracaktır, bu da Youtube kanal büyütme hamleleriniz yerinde olduğunu gösterir.

Kanal Tanıtım Videosu Hazırlayın

İşletmenizi Youtube üzerinde tanıtmanın en iyi yolu, kanal tanıtım videosudur ki bu özellik, Youtube abone arttırmak için göz ardı edemeyeceğiniz kadar önemli. “Biz kimiz?” veya “kanalda ne yapacağız?” gibi bir başlıkla kısa veya kısadan biraz uzun, sıkıcı olmayan bir videoyu kanal sayfanızda öne çıkarmalısınız. Bu sayede hem gelecek videolarınızın içeriğini haber vermiş hem de kanalınızın önemini, işletmenizin reklamını yapmış olursunuz.

Bir diğer ek bilgi, kanalınızda iki farklı öne çıkan video koyabiliyor olduğunuz. Aboneniz olmayan kullanıcılara kanal tanıtım videonuzu öne çıkan video olarak gösterirken abonelerinize ise son yüklediğiniz videoyu öne çıkan olarak gösterebilirsiniz. Bu ise iki farklı kitleye hitap edebileceğiniz anlamına gelmekte.

Kanalınıza Özel Bir Öne Çıkan Görsel Çalışması Yapın

Youtube kanal büyütmek için gereken son adım işletmenizin kurumsallığını ve kanalınıza gösterdiğiniz profesyonel özeni sergiler biçimde öne çıkan görsel çalışmasıdır. Bunun için iyi bir tasarım ile isminizi, varsa sloganınızı, bir köşeye diğer sosyal medya hesaplarını, diğer köşeye yaptığınız işleri yazdığınız bir öne çıkan görsel çalışmasıyla işletmenizi son derece iyi bir şekilde tanıtabilirsiniz. Bu görsel, kanal hakkında yeterince bilgi vermeli ve kurumsal bir hava katmalı. Youtube başarılı olmak için bu görselden fikir alan bir sürü kullanıcıyı barındırıyor, bunu unutmayın.

Youtube kanalınıza İnsan Sepetinden Abone Satın Alın

Evet eğer Youtube Kanalınızda Etkileşimlerinizi Artıracak 5 Yöntem ile ilgili yazımız hala size yardımcı olmadıysa ve eğer Youtube kanal büyütme adımlarını gerçekleştirmek sizin için zor görünüyorsa Youtube abone arttırmak ve kanalınızı büyütmek için İnsan Sepetinden abone satın alabilirsiniz. Youtube abone satın al yazısına tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.